21. juuli 1998 kell 22:00

Hansapank asub tegelema Maapanga aktsiaportfelliga

Maapank pantis Hansapangale likviidsuskriisi leevendamiseks saadud 20 mln kroonise laenu katteks Hansapanga võlakirju 290 mln kroonises nominaalväärtuses. Hansapanga intressitoodete osakonna juhataja Tõnis Haaveli sõnul on Maapanga aktsiaportfelli väärtus praegu ca 90 mln krooni. Maapanga ajutine pankrotihaldur Maire Arm lausus, et praegu on veel vara pandi avanemise aega kommenteerida.

Hansapank andis Maapangale ka 10 mln kroonise laenu, mille tagatiseks oli 30 mln krooni nominaalväärtuses võlakirju. Tänaseks on selle laenu tagatiseks olnud võlakirjade turuväärtuses Hansapank aktsiad juba müünud.

Hansapanga intressitoodete juht Allan Marnot lausus, et Hansapangale panditud võlakirjad müüakse pandi avanemisel avaliku enampakkumise teel ning nende ostja võib olla ka Hansapank ise.

Tõnis Haavel lausus, et tõenäoliselt pole turul ostjat, kes maksaks võlakirjade eest Hansapanga pakutust kõrgemat hinda.

Haavel lisas, et Hansapangal pole vajadust kiirustada aktsiate müügiga, sest pangale muutuvad võlakirjad kahjulikuks alles siis, kui aktsiaportfelli turuväärtus muutub väiksemaks kui Hansapangalt Maapangale antud 20 mln kroonine laen.

Haavel märkis, et portfellis sisalduva kümne ettevõtte aktsiad võib müüa turuvälisel teel ja sellisel juhul ei mõjuta see aktsiahindu börsil. Kui aktsiapakile kogu ulatuses ostjat ei leita, paisatakse aktsiad turule, kuid ka siis ei peaks see aktsiahinda oluliselt langetama, sest aktsiaid ei müüda ühe päeva jooksul, lisas ta.

Hansapanga võlakirjad vahetati eelmise aasta lõpul Maapanga 400 mln kroonise bilansilise aktsiaportfelli vastu. Portfelli turuväärtus oli toona 210 mln krooni.

Hetkel kuum