23. juuli 1998 kell 22:00

Lõbustuspargi Oscari omanik ootab külalisi

Prantsusmaa, ?veitsi ja Saksamaa ristil Baden-Badeni külje all paiknev lõbustuskoht Euroopa park väärib vaatamist. Euroopa park oli esimene siinpool suurt vett olevaist, mis võitis lõbustuspargi Oscari. See on mugav sihtpunkt just autoga reisivale perele.

Pargil on traditsioone 200 aasta jagu. Selle omanikeks on perekond Mack, kelle suguvõsa liikmete poolt 1925. aastal ehitatud ameerika raudtee tekitas juba sajandi esimesel veerandil sensatsiooni.

Europark on rajatud 550 aasta vanusesse lossiparki. 60 000 ruutmeetril paikneb tohutu hulk atraktsioone igas vanuses külastajale.

Europargi võlu seisneb just meelelahutuse mitmekesisuses, igale vanusele pakutakse mingit tegevust ning kõik atraktsioonid on kõigile talutavad: ei pea rippuma pea alaspidi ja kartma oma kõrge vererõhu pärast.

Park on üles ehitatud põhimõttel, et igal riigil on oma nurgake. Sealt leiab Itaalia, Prantsusmaa, ?veitsi, Hollandi, Skandinaavia, Briti, Austria, Hispaania ja isegi Venemaa väljapaneku. Viimast esindab kosmosejaama Mir mudel. Pargi ülesehitus võimaldab tutvuda iga esindatud maa kultuuriga.

Õigus on neil, kes kogemusest teavad öelda, et ühest päevast kõigega tutvumiseks ei piisa. Seepärast on parki sisenedes nutikas hankida voldik, kus on kirjas etenduste ajad, või parki tutvustav suur raamat, mis annab ülevaate pakutavatest atraktsioonidest.

Huvitavamateks etendusteks (reeglina 2--3 etendust päevas) tuleb pidada itaalia varieteetetatrit, fakiiri-show'd ehk etendust kaunite daamidega krokodillide seltskonnas, laserefektidega jää-show'd, hispaania rüütliturniiri jne.

Saamaks ülevaadet pargi struktuurist, võite juba sissepääsu juures istuda pargi kohal liikuvale monorelsile ja teha tiiru ümber pargi, et seejärel väljuda teile meeldima hakanud kohas.

Suvisel kuumal ajal tõmbavad inimesi eriti veeatraktsioonid -- Tirooli metsik jõgi, sõit Skandinaavia fjordides. Kõige väiksematele pakub äratundmisrõõmu multikatest teada Vickieland.

Pika päeva jooksul tühjaks läinud kõhtu saate täita ühes 26st pargi söögikohast. 1995. aastast töötab pargis hotell El Andaluz, mille ehitamisel on järgitud tüüpilist hispaania suvevilla arhitektuuri.

Kui autoteekond Saksamaalt koju toob läbi Skandinaavia, tasub teel põigata Heide Parki. Sissepääs maksab 28 DEMi (225 kr).

Veelgi põnevam on Vogel Park (linnupark), kus võib kohata kõiki Põhja-Euroopas leiduvaid sulelisi. Pilet maksab 15 DEMi (120 kr).

Schleswig-Holsteini liidumaal viibides tasub sisse põigata ranniku kuurortlinna Eckernfördesse, kus silmale avaneb mereäärse suvituslinna ilu ja mõnus liivarand. Linn on tuntud suurepäraste kalarestoranide poolest. Eckernfördest mõnekümne kilomeetri kaugusel asub sadamalinn Kiel.

Linna külje all asub Freiluftsmuseum (vabaõhumuuseum), kus külastaja saab põhjaliku ülevaate Saksamaa Läänemere äärse ranniku ja Taani piiri ääre taluarhitektuurist 16.--19. sajandil.

Hetkel kuum