30. juuli 1998 kell 22:00

Tallinna Panga juhtidele kuulunud firma suurendas osalust

OÜ Keiskander endine osanik ning endine Tallinna Panga juhatuse esimees Rait Lukas ütles, et tema ning kolm teist osanikku on OÜ Keiskander maha müünud. «Ma siiski ei soovi öelda, kellele me selle müüsime, ning kelle oma see praegu on, ma ei tea,» kinnitas Lukas.

OÜ Keiskander endine osanik ning endine Tallinna Panga krediidi- ja korporatiivpanganduse direktor Priit Põldoja ütles, et nad müüsid osaühingu Ühispangaga seotud firmale. «Me müüsime selle koos varade ning kohustustega,» lausus Põldoja vastuseks küsimusele, kas müüdi maha ka OÜ Keiskander võetud ligi 60 mln kroonine laen Eesti Investeerimispangast. Põldoja kinnitas, et ei tea, kellele firma praegu kuulub.

Ühispanga asepresidendi Janek Mäggi sõnul müüs Ühispangaga seotud firma Keiskanderi kohe edasi. Investeerimispanga asepresident Kalle Norberg ütles, et kui ta ka teaks, kellele Keiskander edasi müüdi, ei saaks ta seda avalikustada.

OÜ Keiskander ostis möödunud sügisel üle 10 protsendi Tallinna Panga aktsiatest Eesti Investeerimispangast võetud umbes 60 miljoni krooni suuruse laenu eest. OÜ Keiskander osanikud olid siis Rait Lukas, Priit Põldoja, Raul Parusk ning Martti Siimann. Praeguseks töötavad Põldoja ja Parusk Hansapangas, Siimann ASis EMV.

Eile tegi äriregister kande Tallinna Panga ning Eesti Ühispanga ühinemise kohta. Väärtpaberibörs peatas seoses sellega Tallinna Panga liikmestaatuse, sest viimane lõpetas ametlikult tegevuse. Tallinna Panga aktsiad vahetati kande tegemise hetkel Ühispanga aktsiate vastu kursiga ühe Tallinna Panga aktsia eest 0,42 Ühispanga aktsiat.

Ühispanga teatel saab alates laupäevast teha kõigis ühinenud panga kontorites põhilisi pangaoperatsioone Ühispanga hinnakirja järgi, samuti kaob teenustasu ristkasutuses olevatest mõlema panga automaatidest raha väljavõtmisel. Kõigile Tallinna Panga klientidele antakse uued kontonumbrid, vanad kehtivad kuni järgmise aasta juuli lõpuni.

Ühispanga uus hinnakiri jõustub 1. septembril.

Hetkel kuum