17. august 1998 kell 22:00

Paindlik kaubakaitsja

Uue põlvkonna kaubakaitsesüsteem Ultra Post koondab endasse magneto-akustilise kaubakaitsesüsteemi plussid.

Süsteemis on ühendatud mõlemad kaubakaitse elemendid, nii kõvakaitse kui ka kleebis. Need paigutatakse kaitstavatele kaupadele ja juhul, kui kauplusest üritatakse väljuda kaubaga, mille eest ei soovita maksta, annab kaubakaitsevärav häiresignaali. Süsteem töötab kõigi 58kilohertsiste Ultra Maxi kleebiste või kõvakaitseelementidega.

Ultra Post toimib ühe- või mitmepostilisena, võimaldades süsteemi paindlikku kasutamist. Üks post tagab tööulatuse 0,7 meetri ulatuses mõlema külje suunas. Kahe posti korral, mis teineteisest 1,4 meetri kaugusel, on seega tööalaks 2,8 meetrit. Sellega luuakse klientidele võimalikult avar kauplusse sisse-ja väljapääsu võimalus.

Süsteem on lihtsalt ja kiirelt paigaldatav ning väga hea valehäirekindlusega. Kui varem asusid saatjad ja vastuvõtjad kaubakaitseväravatest eraldi, siis nüüd on kogu komplekt mahutatud ühte posti.

Kaubakaitsesüsteemi saab häälestada ja kontrollida sülearvutiga, võimalik on kasutada ka telefoniliini. Kaubakaitsesüsteem sobib väike- ja suurkliendile, nii toiduainete, sporditarvete kui ka ehitusmaterjalide müügiga tegelevasse kauplusse.

EKSPERTHINNANG Are Altraja

ASi Jalajälg kommertsdirektor Magneto-akustiline kaubakaitsesüsteem on võimeline reageerima vargusele ka siis, kui varas on katnud kaubakaitseelemendi õhukese fooliumiga. Ka on selle süsteemi puhul varasemast raskem kaubakaitseelementi ära võtta. Mõnedel varastel lõpetab aga väravate nägemine ise vargusemõtte.

See kaubakaitsesüsteem sobib rohkem suurematele kauplustele, kaubamajadele, mille kaubaväravale järgneb pikem koridor, kus asub turvamees. Väiksema, tänava ääres asuva kaupluse jaoks on kaubakaitsevärav väiksema tähtsusega.

Parima tulemuse saavutamiseks tuleks kaubakaitseväravat kasutada koos valvekaamera ja turvamehega. Ka on oluline müüjate tähelepanelikkus.

Hetkel kuum