Turud taas vanades rööbastes

19. august 1998, 00:00

Esmaspäevase ehmatuse järel oli teisipäev valuutaturgudel suhteliselt rahulik. Clintoni avaldus «sobimatutest suhetest» sobis turule hästi, sest ilmselt jääb president koha peale püsima ning see toetas dollarit marga vastu. Samas ennustatakse, et lähiaegadel peaks mark hakkama taas tugevnema, sest Saksa majanduse seotus Aasiaga ja seega potentsiaalsed kaotused sealse kriisi läbi on tagasihoidlikud võrreldes USAga. Samuti on Saksamaa majandus praegu tõusutsüklis, kuna aga USA hiil-geperiood näib läbi saavat.

Jeen püsis tugevana ühelt poolt tänu marga suhtelisele nõrkusele ja teiselt poolt tänu rahandusministri Miyazawa ja aseministri Sakakibara juba igapäevaseks saanud hoiatustele interventsiooni võimalikkusest. Karta on, et vähene tähelepanu, mida rubla devalveerimine on saanud, tähendab juba lähipäevil tulipunkti koondumist jeenile. Kogunenud pinged vajavad mingit lahendust, kas siis otsustava languse või jõuliste ja vähemalt ajutiselt edukate interventsioonide näol.

Vene sündmuste kuluga jäädi üldjoones rahule. Enamik maaklereid ja analüütikuid leidis, et reaktsioon on siseriiklikult ja ka laiemalt olnud rahulik ning see sisendab optimismi. Samas tunti muret võimalike muudatuste kohta juhtkonna võtmepositsioonidel, mida ennustab Jeltsini majandusnõuniku Liv?itsi lahkumine ja nõudmised keskpanga juhi Dubinini vallandamiseks. Samas on selge, et sündmused pole veel lõppenud ning edasised arengud Venemaal on raudselt luubi all.

Sama käib kõigi potentsiaalsete spekulatsiooniohvrite kohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing