20. august 1998 kell 22:00

Mobiiltelefon

Eestis tegutseb kolm mobiilsideoperaatorit. GSM-litsents on Eesti Mobiiltelefonil, Q GSMil ja Radiolinjal. Sealhulgas opereerib EMT kahel sagedusel, lisaks enamlevinud 900MHz sagedusele saabTallinna kesklinnas rääkida ka uudse 1800 MHz-l töötava mobiiliga. NMT-litsents on ainult EMT-l.

Mobiiltelefoni kasutusmugavus tähendab näiteks seda, kui palju kulub menüüs aega otsitava leidmiseks ja palju tuleb teha selleks nupuvajutusi. Mugavuse alla mahuvad ka telefoni mõõtmed, väiksemat ja kergemat aparaati on parem kaasaskandmiseks taskusse või käekotti pista.

Mobiili aku tööiga on 1--1,5 aastat, kuid selle aja määrab tegelikult laadimistsüklite arv. Seni on vaid vähestel mobiilidel standardvarustuses vibraaku, kuid koosolekul on mugav saabuvast kõnest teada saada just vibratsiooniga. Kõik tootjad pakuvad lisavarustusena suure mahutavusega kauakestvaid akusid, kuid need muudavad telefoni suuremaks ja raskemaks.

Osal telefonidel puuduvad näiteks kärjeteate vastuvõtmise võimalus, kell, kalkulaator, mis kallimatel mudelitel olemas on. Madalam hind võib tähendada ka väiksemat signaalitundlikkust. Kus ühe telefoniga saab rääkida, seal ei pruugi teisel aparaadil piisavalt levi olla.

Hetkel kuum