24. august 1998 kell 22:00

Norma sai juulis kahjumit

Norma finantsdirektori Peep Pihotalo sõnul oli eelmise kuu kahjum ootuspärane. «Kui otsustasime inimesed kollektiivpuhkusele saata, oli teada, et püsikulud jäävad,» sõnas Pihotalo. «Madala müüginäitaja juures oli selge, et juulis tuleb kahjum.»

Venemaa tellimuste ärakukkumisega ja ettevõtte käitamiskulude vähendamiseks peatas Norma juulis neljaks nädalaks töö ja saatis töötajad kollektiivpuhkusele.

«Augusti ja septembri jooksul on planeeritud ettevõtte tootmistempo viia tavapärasele tasemele,» kinnitas Pihotalo.

Pihotalo tunnistas, et Norma ei tööta ka praegu täisvõimsusel. «Me suurendame tootmist vastavalt sellele, kuidas on tellimusi,» kommenteeris ta.

Normal on küll pikaajaline leping AvtoVAZiga, kuid konkreetsed kuulähetused sõltuvad konkreetse kuu tellimustest, rääkis ettevõtte finantsdirektor.

Küsimusele, kas AvtoVAZi tellimused tulevikus üldse jätkuvad, vastas Pihotalo, et see sõltub sellest, kuidas Venemaa tehasel õnnestub autosid müüa. Rubla devalveerimine peaks tema sõnul aitama oluliselt kaasa VAZi müüginäitajate paranemisele.

Eelmisel kuul teatas Pihotalo, et Norma kavatseb oma selle aasta majandusnäitajate prognoosi vähendada. Eile ütles ta, et Norma vaatab praegu oma prognoose ümber, kuid on sellest kõigepealt kohustatud teavitama Tallinna börsi.

Norma mitteametlik kasumiprognoos on tänavu 84 miljonit krooni, mis jääb eelmise aasta puhaskasumile alla 47,2 miljonit krooni.

Pihotalo hinnangul lõpetab Norma selle kuu kasumiga. Ettevõtte seitsme kuu konsolideerimata müügikäive oli 236,5 miljonit ja puhaskasum 42,8 miljonit krooni. Eelmise aasta samal ajal oli Norma müügikäive 283,3 miljonit ja puhaskasum 72,6 miljonit krooni.

Hetkel kuum