8. september 1998 kell 22:00

Wall Street eile dollarit ei toetanud

Ootaja aeg on pikk. Valuutaturud ootasid eile Wall Streeti reageeringut USA Föderaalreservi juhi Alan Greenspani reedesele vihjele, et Fed võib peagi lühiajaliste laenude intressimäära langetada. Veel mõne kuu eest räägiti hoopis nende tõstmisest.

Aasia ja Euroopa väärtpaberiturud reageerisid A. Greenspani sõnavõtule esmaspäeval positiivselt, väike tõus jätkus ka eile. Dollari kurss seevastu langes uuele käesoleva aasta madalaimale tasemele Saksa marga ja nelja kuu madalaimale kursile Jaapani jeeni suhtes.

Jeeni tõusule on viimastel nädalatel kaasa aidanud ka riskifondid, kes investeerisid Vene turule. Laenanud varem odavat jeeni ning kandnud Venemaal kaotusi jõudis kätte laenu tagasimaksmise aeg ning nüüd oli vaja Jaapani valuutat osta. Nõudluse kasv viib teatavasti igasuguse kauba, sealhulgas ka valuuta hinna üles.

Eile liikus dollari kurss Aasias ja Euroopa ennelõunastel turgudel nii marga kui ka jeeni suhtes üles. Kauaoodatud Wall Streeti avamine loodetud efekti ei andnud. Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis esimeste tundidega peaaegu neli protsenti, dollari kurss aga langes alla 1,730 marga (13,84 krooni) taseme. Vahetult enne USA turgude avamist liikus USD kursivahemikus 1,730--1,750 marka.

Venemaa keskpank kehtestas tänaseks rubla ametlikuks kursiks 20,8250 rubla dollari eest, mis on peaaegu kahe rubla võrra eilsest (18,9000) enam. Pankadevahelises elektroonilises kauplemissüsteemis (SELT) sulgus rubla kursil 20,2020/23,0000 dollari eest.

Hetkel kuum