10. september 1998 kell 22:00

NRG äriplaan jõuab täna peaministri lauale

Ekspertkomisjoni liikmed ei ole seni nõustunud andma ühtegi kommentaari komisjoni töö kohta, sest kokkuleppe kohaselt võib seda teha vaid Raivo Vare. Kuid ka teede- ja sideminister keeldus eile kommentaare andmast.

Mitu allikat on Äripäevale öelnud, et üldiselt on hinnang äriplaani suhtes positiivne. Muudatust võib aga oodata äriplaani selles punktis, mis käsitleb riigipoolsete garantiide andmist elektrijaamade uuele omanikule.

Esitatud äriplaani kohaselt on pärast Narva elektrijaamade erastamist kaheksal aastal NRG-le garanteeritud 75 protsenti Eesti elektriturust ning järgneval seitsmel aastal 50 protsenti.

Ameerika kompanii lubab maksta 49 protsendi loodava ASi Narva Elektrijaamad aktsiate eest 67,225 miljonit USA dollarit ehk ligi miljard krooni.

Valitsus tutvus esimest korda NRG Energy Eesti suuremate elektrijaamade erastamise äriplaani ekspertiisiga augustis, kuid sisulise aruteluni pole veel jõudnud.

Mullu septembris ei kiitnud valitsus NRG Energy esimest äriplaani heaks, kuid oli valmis ameeriklastega läbirääkimisi jätkama.

Valitsus langetab otsuse, kas müüa Eesti kaks suuremat elektrijaama USA kompaniile NRG Energy, septembri jooksul, lubas peaminister Mart Siimann augustis.

Ekspertkomisjoni kuuluvad peale teede- ja sideminister Raivo Vare veel kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman, majandusminister Jaak Leimann, keskkonnaminister Villu Reiljan, Ida-Viru maavanem Rein Aidma, Ell-Mari Koppel majandusministeeriumist, Gunnar Okk ja Einari Kisel Eesti Energiast ning Jüri Käo, kes esindab komisjonis tööstuse ja tööandjate keskliitu.

Hetkel kuum