15. september 1998 kell 22:00

Keila Terko leidis ostja

Võlad pankrotimenetlust taotlenud partnerile maksti eile ära

Ekspedeerimise, hulgikaubanduse ja laomajandusega tegeleva ASiga Ardi Grupp seotud Aleksandr Viiner on huvitatud Keila Terkosse lisatellimuste toomisest, vahendas teraviljakombinaadi finantsdirektor Priit Vakkum.

«Kui uus omanik teeb rahasüsti, paraneb ettevõtte olukord,» kinnitas Vakkum. Ta lisas, et lähiajal likvideerib Keila Terko kõik oma põhivõlgnevused.

«Püsivat maksejõuetust ettevõttel ei ole,» selgitas Vakkum. «Meil on raha debitoorse võlgnevuse all kinni.»

Vakkumi sõnul on ärevus Keila Terko likviidusprobleemide ümber tellimustöö. «Mul on põhjust oletada, et kuna olukord teraviljaturul on piisavalt pingeline, soovib keegi väga näha meie kadumist ja turu ümberjagamist,» lisas ta.

Keila Terko maksis eile ära veerand miljoni kroonini ulatuva võla ettevõtte vastu pankrotimenetluse algatanud Kemira Agro Eesti ASile.

Kui võlg on makstud, lõpetab kohus oma eelistungil 23. septembril pankrotimenetluse, selgitas ajutine pankrotihaldur Arno Mägi.

«Kardan, et meie mure võla maksmisega ei lõpe,» kommenteeris Soome väetisetootja Kemira toodete Eesti maaletooja Kemira Agro Eesti tegevdirektor Mehis Luik. «Kui põllumehed ei saa kombinaadist teravilja eest raha, on nad ringiga taas meie ukse taga ja paluvad kevadel ostetud väetise eest maksmisele pikendust.»

Ametlikult kinnitamata andmetel on Keila Terkole tehtud veelgi pankrotihoiatusi.

Esimese poolaastaga on Keila Terko võlgnevused suurenenud rohkem kui 9 miljoni krooni võrra ning ulatusid juuni lõpuks 74,4 miljoni kroonini.

Ettevõtte eelmise aasta käive oli 120 miljonit krooni ja kahjum 13,7 miljonit krooni.

Tänavu esimesel poolaastal teenis ettevõte 6,4 miljonit krooni kasumit.

Keila Terko eelmise juhatuse esimehe Urmas Põllu sõnul tundsid nad pankrotihingust ettevõtte kohal juba möödunud aastal. Põllu rehkenduste kohaselt vajaks Keila Terko kuni 20 miljoni krooni suurust finantssüsti. «Kahtlen, kas nii suure summa sissepanijat leidub,» lisas ta.

Alates selle aasta aprillikuust töötab Põld tulevase toiduõlitehase ASi Werol Tehased kommertsdirektorina.

Hetkel kuum