17. september 1998 kell 22:00

Välispanku huvitab ka Ühispank

Välispankade huvi kinnitas Ühispanga arengujuht Jürgen Lamp. Praegune Ühispanga arengustrateegia ei näe Lambi sõnul kuni 2001. aastani ette strateegiliste investorite kaasamist, sest pank loodab selle ajaga oma aktsiate väärtust märgatavalt suurendada. «Me ei pea praegu ühegi potentsiaalse investoriga läbirääkimisi, kuid ei kavatse võimalikku pakkumist tagasi lükata,» ütles Lamp. «Tõenäoliselt peame strateegilisele investorile mõtlema, kui Hansapank kavatseb praeguse emissiooniga oluliselt suurendada omakapitali.»

Jürgen Lamp lükkas ümber väite, et Ühispanka soovib investeerida Soome-Rootsi MeritaNordbanken. «Üllataval kombel pole Merita Põhjamaade suurimatest pankadest ainukesena meist üldse huvitatud,» lisas Lamp.

Ühispanga asepresident Janek Mäggi ütles eile BNSile, et Ühispank vajab arenemiseks täiendavat omakapitali. «Kasumi arvel on omakapitali laiendada hetkel väga raske,» ütles Mäggi. Millises ulatuses ja mis vormis omakapitali suurendamine kõne alla tulla võib, ei soostunud Mäggi avaldama.

Ühispanga omakapital on praegu 1,7 miljardit krooni. Konkureerival Hansapangal on omakapitali hetkel 2,5 miljardit krooni, millele lisandub aktsiaemissioonist vähemalt 1,4 miljardit krooni.

Hetkel kuum