21. september 1998 kell 22:00

Kehamaaling 3000 krooni eest

«Ausalt öeldes oli see päris masendav ja mu käsi valutas kaks ööpäeva,» tunnistab kunstnik ausalt. «Lapsed tunglesid pidevalt seljas ning kui maalingu kätte said, pesid osad selle kohe maha ning seisid uuesti järjekorda,» kirjeldab kehamaalingut tegev kunstnik.

«Kui massiüritustel maalitakse lastele põse peale pilt kahekümne viie krooni eest, siis leian, et Ühispank maksis mulle vähe. Kui võtta nii, et sain tuhat krooni nelja tunni eest, siis pean rahasummat piisavaks,» on Vares otsekohene.

Järjest enam kutsuvad Eesti uusrikkad kehamaalingutega tegelevaid inimesi oma laste sünnipäevadele, kus tuleb paari tunni jooksul kümmekond nägu täis maalida. «Ma ei tunne ennast halvasti, kui ma selle töö vastu võtan, sest see on kunstiline teenus.»

Kunstnik Inga Vares sai kehamaalingutega kuulsaks tänu «Hommiku TV-le», kus saatejuht Anu Välba oli poolteist tundi eetris selga maalitud pluusiga. «Tegin seda tööd neli tundi järjest ja osad operaatorid ei saanud lõpuni aru, et saatejuhil on tegelikult paljas ülakeha,» nendib kunstnik. Tulemuse saamiseks istus Vares öid arvuti taga ja uuris Internetis leiduvaid materjale. «Hea tulemuse saamiseks on vaja paika panna valgus, varjud ja optika. Ei tasu sellele loota, et äkki õnnestub.»

Kunstnik on kindel, et kehamaalingut võib tellida ainult inimene, kes oma keha ei häbene.

Suhtekorraldaja Aune Pasti sõnul eeldavad kehamaalingud füüsilist valmisolekut ja hinge tasakaalu viimist. Past meenutab, et lasi oma esimese kehamaalingu teha ühel noorel kosmeetikul.

«Läksin pidulikule vastuvõtule ning ma ei tahtnud salli õlgadele panna. Mulle tehti ülakehale maaling ning see andis mulle kaetusetunde ja hea meeleolu.»

Past ütleb, et tema üks kulmuni süsimustaks värvitud silm tekitas seltskonnas ja seltskonnaajakirjanike seas suurt elevust. «Meie ühiskonnas tunnevad inimesed end solvatuna, kui keegi julgeb olla vähegi teistsugune,» tunnistab Past.

Kunstnik Inga Vares räägib, et põhimõtteliselt võiks kõik joonistada oskavad inimesed kehamaalingut teha, sest spetsiaalseid värve on võimalik Eestist osta. Kuid ta möönab, et värvid on väga kallid ning korraliku tulemuse saamiseks on vaja aega.

Kehamaalingutega tegelev kunstnik peab enda tutvustuseks tegema reklaami. Kulutused tasuvad end Varese kinnitusel ära ainult siis, kui kunstnik millegi muuga ei tegele.

Hetkel kuum