• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Eesti suurim lihatöötleja Rakvere lihakombinaat pole seni Venemaa majanduskriisi tõttu tekkinud probleemide tõttu ametlikku käibe- ja kasumiplaani muutnud, kuid ei välista prognooside tühistamist tulevikus.
  Lihakombinaadi juhiabi Andrit Heidovi sõnul pole ettevõte veel otsustanud ametlikke prognoose muuta. «Hetkel pole seda otsustatud, aga ma ei saa seda ka välistada,» sõnas ta.
  Heidov ütles, et Rakvere lihakombinaadi käive on Venemaa kriisi tõttu kahanenud keskmiselt 10,2 miljoni krooni võrra kuus. Tänu mitme toote hinna alandamisele on firma läbimüük viimasel ajal siiski taas kasvanud, lisas ta.
  Rakvere lihakombinaadi ekspordijuht Erkki Valmra ütles, et olukord idaturul on ebamäärane ja eksporti Venemaale ning Ukrainasse peaaegu ei toimu.
  Rakvere lihakombinaadi ametlik konsolideerimata kasumiprognoos on tänavu 27,3 miljonit krooni. Seitsme kuuga sai ettevõte kasumit 3,3 miljonit krooni, täites sellega 12 protsenti aastaprognoosist. 803,4 miljoni krooni suurusest aasta käibeprognoosist täitis Rakvere lihakombinaat seitsme kuuga 57 protsenti. BNS
  Kohtla-Järve trükikojalt Unio pankrotihoiatuse saanud kalatöötleja Viru Rand kavatseb võlgnevuse tasuda ning loodab Unioga kokkuleppele jõuda lähipäevil, ütles Viru Ranna infojuht Lilian Niitsoo.
  Niitsoo tõdes, et praegu moodustab Viru Ranna maksetähtaja ületanud võlgnevus Uniole enam kui 458 000 krooni.
  Niitsoo sõnul loodavad kahe ettevõtte esindajad veel sel nädalal koostada võlgade tasumiseks maksegraafiku. Unio esitas võlgade tõttu pankrotihoiatuse kokku 8 Eesti ettevõttele. BNS
  Kaubandus- ja tööstuskontsern AS Estiko teenis kaheksa kuuga 346,7 miljoni kroonise netokäibe juures kuus miljonit krooni puhas-kasumit.
  Kontserni finantsdirektor Igor Sada märkis, et kaheksa kuuga on Estiko konsolideeritud auditeerimata andmetel täitnud 85,4 protsenti 406 miljoni kroonisest käibeprognoosist ning 60 protsenti ennustatud kasumist. Võrreldes eelmise aasta sama perioodi tulemustega kasvas Estiko kontserni netokäive 111,5 protsenti. Samas kahanes kasum 7,7 protsenti. BNS
  Hansapank Eesti alustas septembris pangakontorite võrgu ümberkujundamist, järgmise aasta keskpaigaks on kavas sulgeda 30--40 kontorit.
  Hansapanga kontorite divisjoni direktori Raul Paruski hinnangul on ühinenud Hansapanga kontoritevõrgu optimaalseks suuruseks 125--130 kontorit. Enne ühinemist oli Hansapangal 24 kontorit, ühinemisjärgselt aga 166 kontorit. BNS
  Tartu uus linnapea ja Raadio Tartu enamusaktsiate omanik Andrus Ansip (41) müüb enda poliitikas olemise ajaks Raadio Tartu aktsiad Postimehe kontsernile, jättes endale tagasiostmisõiguse.
  «Pean linnapeana vajalikuks sidemed raadioga katkestada, et olla sõltumatu ja aus kuulajate ees,» märkis Ansip.
  1994. aastal ASi Tartu Raadio nõukogu esimeheks saanud ja 91 protsenti Tartu Raadio aktsiate omanikfirma Luik Invest ainuomanik Ansip müüb kõik oma 603 1000kroonise nominaalväärtusega aktsiat kokkulepitud hinnaga Postimehele. BNS
  Eesti majanduse stabiliseerimise reservi järgmise ülekande tähtaeg 30. september võib praeguses majandussituatsioonis edasi lükkuda.
  Järgmise rahaülekande aeg ja summa pole seoses raske majandussituatsiooniga veel kindlaks määratud, ütles rahandusministeeriumi makroprognoosi ja analüüsi talituse juhataja Mai Talvik.
  Vastavalt rahvusvahelise valuutafondiga (IMF) sõlmitud memorandumile kannab Eesti stabiliseerimise reservfondi raha iga kvartali lõpus.
  Graafikujärgselt peab riik tegema järgmise ülekande stabiliseerimise reservi Deutsche Bankis 30. septembril.
  Praegu on stabilisatsioonifondi maht 1,11 miljardit krooni. Eelmise 110 miljoni kroonise ülekande tegi riik juuni lõpus. BNS
  Riigikogu hääletas eile majanduskomisjoni ettepanekul menetlusest välja tolliseaduse muutmise eelnõu, millega oleks taas seadustatud maksuvabade kaupluste tegevus sadamate tollikontrolli tsoonis.
  Riigikogu liikmete Juhan Telgmaa, Maido Pajo ja Viktor Andrejevi seaduseprojekti tagasilükkamist toetas 26 riigikogu liiget, vastu oli 16, neli jäid erapooletuks.
  Valitsus võttis 8. septembril vastu uuest tolliseadusest tuleneva rakendusakti, mis sätestab tax-free kaubanduse tollikontrolli tsoonis ainsana lennujaamades.
  Seni tegutsesid Tallinna sadamates maksuvabalt ASi-de Nordesk, Apleks Tekstiil ja Randiin poed, kelle tegutsemisload rahandusminister Mart Opmann uuele tolliseadusele viidates augusti lõpus oma käskkirjaga tühistas.
  Sadamapoodide sulgemisest on huvitatud oma laevadel maksuvabalt kauplevad laevandusfirmad, eelkõige Tallinna-Helsingi laevaliini liider Hansatee. BNS
  Tallinna linnavaraamet müüs esmaspäeval avalikul suulisel enampakkumisel kolm linnale kuuluvat Lasnamäe kauplusehoonet ja hoonestamata kinnistu Vikerlase tänaval koguväärtuses 25 miljonit krooni.
  Priisle Kaubanduskeskuse hoone ostis alghinnaga neli miljonit krooni ära OÜ Obermeier, Egari kaupluse hoone ostis 9,1 miljoni krooni eest endale AS Savello ja Pae kaupluse hoone ostis 11 miljoni krooniga OÜ Skopa. BNS
  Läti tahab kehtestada sisseveopiirangud Eesti liha- ja munatoodetele ning Leedu piimatoodetele, et kaitsta kohalikke tootjaid praegustes keerulistes majandustingimustes, teatas Läti põllumajandusministeerium.
  Läti tahab rakendada piiranguid põllumajanduskaupade sisseveole, sest Vene kriisi tõttu on eksport Venemaale seiskunud ning Läti tootjad peavad realiseerima kaubad siseturul.
  Balti vabakaubandusleping sätestab, et riik võib kehtestada sisseveopiiangud, kui kohalikud tootjad või turg on ohus.
  Läti valitsus otsustab teisipäevasel istungil, kui otstarbekas on piirata põllumajandustoodete sissevedu Eestist ja Leedust. Allikate teatel ei plaani Läti imporditollide kehtestamist, vaid tahab leppida Eesti ja Leedu ministritega sisseveokvootide osas kokku. BNS
  Uue finantsaasta alguses läheb Eesti Energia üle kaasaegsele finantsinfosüsteemile Oracle Financials, mis võimaldab saada ülevaadet kogu organisatsiooni tegutsemisest reaalajas.
  Praegu kasutatav tarkvara on Eesti Energia jaoks oma võimalused ammendanud, ütles Eesti Energia finantsdirektor Sandor Liive.
  «Oracle Financials'i plussiks on kiiruse ja suuremate võimaluste kõrval ka see, et programm võimaldab igal ajahetkel saada ülevaate kogu organisatsiooni tegutsemisest reaalajas,» märkis Liive.
  Oracle Financialsi kasutavad Poola Põhivõrk, Rootsi Põhivõrk, Imatran Voima Oy Soomes ja mitmed Suurbritannia elektri- ja energiafirmad. BNS
  Hüvitusfondi I, IV ja V seeria obligatsioonide intressimäär on tänavu 9,808 protsenti, mis makstakse investoritele, kes omavad obligatsioone 24. septembri päevalõpu seisuga.
  Viimane börsipäev, mil ostetud I, IV ja V seeria obligatsioonid jõuavad väärtpaberiarvele 24. septembriks, on esmaspäev, teatas Hüvitusfond.
  Hüvitusfondi I, IV, ja V seeria obligatsioonide intressimakse tähtaeg on 26. september.
  Kuna tänavune 26. september ei ole pangapäev, kantakse vastavalt emissioonitingimustele intressitulu üle 28. septembril.
  Intressitulu arvestamise aluseks on 30päevane kuu ja 360päevane aasta. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Vastukaja: stopp välistööjõuga skeemitamisele!
Eesti ettevõtted peaksid naabrite eeskujul asuma värvatud tööjõu hankimise läbipaistvust ja korrasolekut kontrollima, kirjutab tööjõurendi ekspert ja tööjõurendiettevõtte Finesta juht Heikki Mäki.
Eesti ettevõtted peaksid naabrite eeskujul asuma värvatud tööjõu hankimise läbipaistvust ja korrasolekut kontrollima, kirjutab tööjõurendi ekspert ja tööjõurendiettevõtte Finesta juht Heikki Mäki.
Wise'i aktsia juba 41% kallim
Juuli alguses Londonis börsidebüüdi teinud Eesti juurtega finantstehnoloogiafirma Wise'i aktsia hind on juba kaks viiendikku kõrgem.
Juuli alguses Londonis börsidebüüdi teinud Eesti juurtega finantstehnoloogiafirma Wise'i aktsia hind on juba kaks viiendikku kõrgem.
Jah või Ei: ettevõtte RIA.com Marketplaces 15 küsimusega kõiki valdkondi hõlmav test
Mida sa tead e-residentsusest? Aga automüügist ja kinnisvarast? Ja investeerimisest? Vasta 15-le Eesti ettevõtte RIA.com Marketplaces küsimusele ja saa teada, milles oma teadmisi täiendada!
Mida sa tead e-residentsusest? Aga automüügist ja kinnisvarast? Ja investeerimisest? Vasta 15-le Eesti ettevõtte RIA.com Marketplaces küsimusele ja saa teada, milles oma teadmisi täiendada!
Grusiinist miljardär võtab kümneid miljoneid dividendi Eesti firma kaudu
Forbesi miljardäride nimekirja jõudnud Gruusia ärimees Mikheil Lomtadze on oma Eesti firma kaudu kümneid miljoneid dividendi võtnud.
Forbesi miljardäride nimekirja jõudnud Gruusia ärimees Mikheil Lomtadze on oma Eesti firma kaudu kümneid miljoneid dividendi võtnud.