Norma aktsia tõusis enne olulise info avaldamist

25. september 1998, 00:00

ASi Norma finantsdirektor Peep Pihotalo ütles, et tema ei usu aktsiahinna tõusu siseinfo lekkimise alusel. «Muidugi ei saa ma seda kindlalt väita,» lisas ta.

Pihotalo ütles, et Norma aktsia hind võis hakata tõusma, sest viimasel ajal aktsiaid müünud suur aktsionär sai aktsiatest lahti. «Seda, kes on aktsiaid müünud, ma ei tea,» väitis ta.

Pihotalo sõnul puudub temal informatsioon selle kohta, et Norma suuraktsionär AS Norma Grupp oleks aktsiaid müünud. «Ettevõte on väga odav, mina ei näe hinnatõusus küll midagi ebanormaalset,» lisas ta.

Norma aktsia hind tõusis eile elava kauplemise juures vaid 1,15 protsenti 13,25 kroonini. Viimastel kuudel on aktsia hind olnud kõige madalamal 11,5 krooni juures, aktsia nominaalväärtus on 10 krooni.

Norma teatas eile Tallinna börsile, et ostjate võlad ettevõttele on viimastel kuudel vähenenud 63 miljonit krooni 143,7 miljonile kroonile. Norma teatas mõni aeg tagasi, et Togliatti firma AVTOVAZ tasub osa võlast autodes, mida Norma Venemaal omakorda maha müüb.

«Meie oleme ikkagi seisukohal, et autode müümine pole halb variant, vastupidiselt sellele, mida meist on kirjutatud pressis,» lausus Peep Pihotalo.

Hansapanga maakler Märt Meerits ütles, et ka tema hinnangul polnud Norma aktsiate äkilise hinnatõusu taga siseinfo lekkimist. Ta lausus, et Norma aktsia hind oli niigi alla pressitud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing