• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Riigikogu maapoliitikud taotlevad Eesti ja Balti elektrijaamade strateegiliselt tähtsate ettevõtete nimekirja lülitamist, et kaasa rääkida monopoolsete firmade erastamises.
  Riigikogu maafraktsioonide liikmed, arenguparteilane Maido Pajo ja endine koonderakondlane akadeemik Endel Lippmaa esitasid eile menetlusse otsuse eelnõu, millega lülitataks Narva elektrijaamade baasil loodavad äriühingud strateegiliste ettevõtete nimekirja.
  Eelnõu esitajad leiavad, et Eesti suuremate elektrijaamade erastamist kui ühiskonnale ja riigile olulist küsimust ei saa otsustada vähemusvalitsus ilma riigikogu kui rahva esindajate eelneva nõusolekuta. Strateegiliselt tähtsaid objekte saab erastada vaid riigivara seaduse järgi, mis tähendab, et nende enamusaktsiate müügiks peab olema riigikogu luba. BNS
  Euroopa üks suuremaid turvakontserne Securitas AB ostab ära Eesti turvaturust umbes kümnendikku omava Eesti Turvakeskuse ASi (ESC).
  ESC juhatuse esimees ja suuromanik Jaanus Rahumägi firmade ühinemist ei kommenteerinud. «Kuna teema on turvaäri jaoks väga oluline, anname täpsemaid andmeid homsel pressikonverentsil,» märkis ta eile.
  Securitas Eesti AS ainuomanik Securitas AB kontsern omab umbes 40 protsenti Põhja-Euroopa turvaturust, mille aastakäive on 17 miljardit ja kasum 400 miljonit krooni. BNS
  MeritaNordbankeni Tallinna filiaal sõlmib homme Hobujaama Kinnisvaraga lepingu uute ruumide rentimiseks Hobujaama tänava ärikeskuses. MeritaNordbankeni Tallinna filiaali juhataja Matti Akavuori ütles, et suurematesse ruumidesse kolitakse peamiselt eraklientide paremaks teenindamiseks.
  Akavuori sõnul plaanib panga filiaal tänavu kasumit teenida 10 miljonit krooni. Uute ruumide rent ei mõjuta oluliselt kasumit, kinnitas ta. Praegu asub MeritaNordbankeni Tallinna filiaal vanalinnas Harju tänaval.
  MeritaNordbankeni Tallinna filiaali bilansimaht oli augusti lõpus 1,524 miljardit krooni, millega pank on viies kommertspank Eestis. BNS
  Eesti põllumajandusettevõtted on statistikaameti andmetel 7. septembriks koristanud 49 protsenti tera- ja kaunvilja kasvupinnast.
  Kõige rohkem oli 7. septembriks koristatud Saaremaal -- 70 protsenti, ja kõige vähem Hiiumaal -- 12 protsenti kasvupinnast, teatas statistikaameti sektorijuhataja Aili Maanso.
  Toorvilja keskmine saagikus oli 2219 kilogrammi hektarilt, sealhulgas rukkil 2279, nisul 2356 ja odral 2175 kilogrammi hektarilt, märkis Maanso.
  Suurima keskmise saagikusega maakond on Järva 2822 ja väikseima saagikusega Ida-Viru 1533 kilogrammiga hektarilt.
  Talivilja olid ettevõtted 7. septembriks jõudnud külvata 3281 hektarit, mis moodustab 12 protsenti möödunud aasta sügisel külvatud talivilja kasvupinnast. BNS
  Riigiprokuratuuri hinnangul on riigile 40 miljonit krooni kahju tekitanud nn Tartoili tehing kuriteona aegunud ning kriminaalasja uurimine tuleb lõpetada.
  Riigikontrolör Juhan Parts esitas septembri algul riigiprokuratuurile järelepärimise Tartoili juhtide suhtes algatatud kriminaalasja uurimise ja selle peatamise asjaolude kohta.
  Riigiprokuratuuri vastuses leitakse, et kriminaalasja peatamine 1996. aastal oli igati seaduslik, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja.
  Uurijad võtsid tehingu oluliste asjaolude selgitamiseks ühendust Venemaaga ja saatsid sinna õigusabi palve, kuid pole seni vastust saanud. BNS
  Tegevuslitsentsist loobunud INKO Balti pank võlgneb Tallinna linnale endiselt üle 18 miljoni krooni, sest panga laenuportfelli kvaliteet pole võimaldanud kreeditoride nõudeid rahuldada.
  Tallinna linnavalitsuse majandusnõunik Kaarel-Mati Halla ütles, et linn on kaalunud INKO Balti pangaga tasaarvelduste võimalust, kuid pole seni pidanud pakutud varade vajadust reaalseks.
  «Meile on pakutud võlgade katteks Valgas paiknevat tootmiskompleksi, rendilepinguid, kuldehteid, 15 000 särki ning eraisikute vastu suunatud nõudeid,» ütles Halla. Tema sõnul vajab kaalumist üksnes tasaarveldus Mustamäe teel paikneva hoonega.
  INKO Balti pank võlgneb Tallinna linnale 18,15 miljonit krooni, millest viivised on 3,15 miljonit krooni. BNS
  Adavere lihatööstuse selle aasta kaheksa kuu käive oli 44,7 miljonit krooni ja kasum 310 000 krooni.
  Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on käive kasvanud kolme miljoni krooni võrra, kuid esialgseid käibe- ja kasumiprognoose on tulnud vähendada, ütles Adavere lihatööstuse finantsjuht Anna Tuula.
  Ettevõte arvestab tänavu 600 000--700 000kroonise kasumiga 75 miljoni kroonise aastakäibe juures.
  Tuula sõnul on Adavere kombinaati mõjutanud Vene kriis ning firma on pidanud osa töötajaid sundpuhkusele saatma. Eelmise aasta lõpetas Adavere LK kahjumiga. BNS
  Erastamisagentuur (EEA) müüs OÜ Eesti Tööstusprojekt oma töötajatest moodustatud firmale AS ETP Grupp hinnaga 500 000 krooni.
  EEA teatel võib pool ostusummast tasuda lepingu kohaselt EVPdes ning ostja on kohustatud tegema ettevõttesse 2,5 miljoni krooni ulatuses investeeringuid.
  OÜ Eesti Tööstusprojekt direktor Udo Lall ütles, et Eesti Tööstusprojekti nimi ära ei kao ja firmad jätkavad projekteerimistööd kontsernina.
  Lalli sõnul oli ETP Grupi eelmise aasta projekteerimistööde käive 19,2 miljonit krooni.
  Selle aasta projekteerimistööde käibeks prognoosis firma 23 miljonit krooni. Lalli sõnul on kriisid varasemaid plaane halvanud ning tegelikult võib aasta käibeks kujuneda 21 miljonit krooni. BNS
  Venemaa lennufirma Aeroflot esindaja andis eile ASile Eesti Lennukompanii (ELK) üle volitused Aerofloti esindamiseks Eestis.
  «Kõik jõud tuleb suunata koostööle Aeroflotiga,» ütles ELK juhatuse esimees Priit Lõuk.
  Aerofloti esindaja saabus Tallinna ELK Lennuliinide uue peahoone avamisele. 9 miljonit krooni maksnud hoone ehitas Majaka tänavale peatöövõtjana Aavo Hindpere ehitusfirma. Hoones on 1500 ruutmeetrit kontoripinda. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Säästkem energiat taastuvenergiale
Ei ole mõtet raisata aega kalli elektrihinna ja CO2 kvootide üle kirumisele, vaid asuda kiirelt taastuvenergia tootmist edendama, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor nädalakommentaaris.
Ei ole mõtet raisata aega kalli elektrihinna ja CO2 kvootide üle kirumisele, vaid asuda kiirelt taastuvenergia tootmist edendama, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor nädalakommentaaris.
Valge Maja hoiatab järgmise finantskriisi eest
Valge Maja hoiatas reedel, et Kongressi saamatus suurendada riigivõla piirmäära võib viia majanduse langusesse ja kriitiliste riigiteenuste kärpimiseni, vahendab Reuters.
Valge Maja hoiatas reedel, et Kongressi saamatus suurendada riigivõla piirmäära võib viia majanduse langusesse ja kriitiliste riigiteenuste kärpimiseni, vahendab Reuters.
Venemaal algas AstraZeneca vaktsiini tootmine
Venemaal Moskva oblastis Puštšinos algas AstraZeneca koroonavaktsiini tootmine ravimifirmas R-Farm, teatab TASS.
Venemaal Moskva oblastis Puštšinos algas AstraZeneca koroonavaktsiini tootmine ravimifirmas R-Farm, teatab TASS.
Krüptopüramiidi looja pandi USAs 7,5 aastaks vangi
New Yorgi kohtunik mõistis enam kui sadat investorit kokku 90 miljoni dollariga tüssanud Stefan Qinile 7,5 aastase vanglakaristuse. Noormehe asutatud krüptobörside fond osutus tegelikkuses Ponzi skeemiks.
New Yorgi kohtunik mõistis enam kui sadat investorit kokku 90 miljoni dollariga tüssanud Stefan Qinile 7,5 aastase vanglakaristuse. Noormehe asutatud krüptobörside fond osutus tegelikkuses Ponzi skeemiks.