Väikepangad ei suuda suurkliente rahuldada

05. oktoober 1998, 00:00

Saaremaa ärimees, ASi Saaremaa Laevakompanii ai-nuomanik Vjat?eslav Leedo ütles, et tema otsustas ERA Panga kasuks juba panga asutamise ajal. «Paljuski oli valiku puhul mängus Andres Bergmanni isik,» tunnistas Leedo ja lisas, et praegu on osa tema firmade rahast ka teistes pankades.

Leedo sõnul on tal ERA Pangas tekkinud raskusi suuremate, näiteks kuni 50 miljoni krooni suuruste projektide finantseerimisel.

Tartu kirjastamisfirma OÜ Büroodisain pearaamatupidaja Vahuri Eksi ütles, et viimaste muutuste tõttu pangamaastikul hakkab usaldusväärsus väiksemate pankade vastu tasapisi kahanema. Eksi sõnul on firmal ERA Pangas arvelduskonto alles, kuid eelmisel aastal avasid nad põhikonto Ühispangas. «Ühispank pakkus paremaid laenutingimusi,» selgitas Eksi, lisades, et mingeid muid põhjusi konto ületoomiseks polnud.

Tartus kalatoodete tootmisega tegeleva ASi Valestor direktor Hugo Pallon kinnitas, et nemad vahetasid üle-eelmise aasta lõpus panka eelkõige ärilistel kaalutlustel. «Ühispanga pakutud tingimused olid ERA Panga omast soodsamad,» sõnas Pallon. «Ülejäänud põhjusi ma ei kommenteeri.»

«Pangas on kiire teenindus, seal pole kunagi järjekorda,» põhjendas Tartu firma OÜ Meribo Reisibüroo juhataja Mae Merusk, miks ta on jäänud ERA Panga kliendiks.

Tallinna, Tartu ja Pärnu keeglisaalide põhiomanik Robert Mirzojev ei näe samuti põhjust panga vahetamiseks. Ta tõi esile välisarvelduste kiire laekumise ning ERA Panga töötajate konkreetse suhtumise. «Ei ole hämamist,» seletas Mirzojev. «Kui pank soovib mingit dokumenti, siis väljendutakse konkreetselt.»

Mirzojev tõdes, et väikepankade kokkusurumine on temas tekitanud kõhklusi. «Olen seda meelt, et meie pangaturul peaks väikeklientidele jääma siiski ka üks väike pank,» lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing