21. oktoober 1998 kell 22:00

Valge valgel taustal

Et kogu ruum on kujundatud heledate toonidega, on suundumus. Värvilised on ainult aksessuaarid ja inimesed. See võib meeldida või mitte. Ekspositsioon peab tausta üle domineerima. Aga kas just nii palju, on küsimus. Minu arvates võinuks näiteks rohelisega pisut soojust ruumile juurde anda.

Mulle meeldib, et kasutatud on ka klaasplokke. Meil on levinud eelarvamus klaasplokkide kui kasarmumaterjali suhtes, ent klaasplokk on seal huvitav leid.

Paistab välja, et palju see kujundus maksta ei saanud. Sekretäri ja müügilett mõjuvad juhuslikult, müügileti kvaliteet jätab ka soovida.

8 punkti

Müügisaal on avar ja läbi suurte akende näeb kaupa juba väljast. Müügisaal on suhteliselt tarbijasõbralik. Kuigi viitasid polnud saalis näha, näeb sisenedes kohe teenindusletti.

Isikupärast stiili jääb aga saalis puudu: selline salong võiks olla kellel tahes. Värve võiks rohkem olla, sest praegu on valged masinad valge seina taustal.

Büroo on lakooniline, puhas, korras ja funktsionaalne. On tunda, et hoone ehitamisel on arvestatud rentniku soove. Oleksin näha tahtnud mõnd huvitavat nüanssi, aga silma midagi ei häirinud. Kogu kujundust sobib iseloomustama sõna «tehnitsistlik».

6 punkti

Külastaja seisukohalt jätab soovida kaupluseesine parkla, mis on väike ja kuhu on keeruline sisse sõita. See võib külastajate arvu mõjutada.

Kauplus on küllalt avar, aga suur pind eeldaks suuremat väljapanekut. Liiga palju tühja pinda tekitab spordisaali mulje. Samuti ei haara pilk valgel taustal valget kaupa ja pilt muutub monotoonseks. Mina kasutanuks kujunduses kontrastiks erksamaid värve. Samas tekib disharmoonia erksates värvides diivani ja ümbritseva vahel, tundub, et diivan ei kuulu selle kujunduse juurde.

Positiivsena nimetaks kõikjal head ventilatsiooni ja hubast valgust.

5 punkti

Kontorites on väga meeldiv töökeskkond. Mulle meeldib nii värvide valik kui põrandakatted.

Kaupluse poolel häirib metallripplagi, mis on mõeldud kõrgema ruumi jaoks. Kaabeldused ja torud paistavad läbi lae külastajale kätte. Ripplae taha võinuks igale poole valge katteplaadi panna.

Valgustid on paigutatud küll kenasti ruutudena, kuid nad ise jätavad odava ja ajast maha jäänud mulje. Ruumis võinuks kasutada ka värve ja kontraste julgemalt, olgugi, et saal on omamoodi stiilne ka sellisena.

Müügisaali paigutus on igati mõistlik, kõigele pääseb ilma takistusteta ligi.

8 punkti

Hetkel kuum