27. oktoober 1998 kell 22:00

Läti, Leedu ja Vene börs

Läti. Riias börs liikus taas negatiivses suunas ja vajus 4,27% 150,7 punkti tasemele. Kauplemine oli tagasihoidlik, vähesed müügikorraldused viisid hinnad järsule langusele. Ventspils Nafta langes 2 santiimi 0,79 litini. Unibanka hind jäi püsima 0,84 lati tasemele. Nõrk III kvartali tulemus viis Kaja aktsia langusele. Ka Riia laevaremonditehas läks langusele, kui avalikustas oodatust nõrgemad viimase kvartali tulemused.

Leedu. Tõus teisipäeval jätkus. Pangandussektorit esindavad Vilniaus Bankas ja Hermis Bankas lõpetasid mõlemad päeva plussis. Vilniaus tõusis 0,48 litti ja Hermis 3,58%. Maaklerid väidavad, et suuremad ostutellimused on välisinvestoritelt. Turg sai toetust ka kohalikelt investoritelt. Hinnad peaksid liikuma positiivses suunas veel mõne päeva, märgusõnaks on jälle Skandinaavia pangad.

Venemaa. RTS-Interfax liikus taas alla -- 4,74% 56,72 punkti tasemele. Suurima kaotuse osaliseks sai Purneftegaz, langedes 80%. Lukoil pidas vastu suhteliselt hästi, hind vajus vaid -4,76 protsenti 4,00 USD tasemele. Irkutskenergo käive oli suhteliselt väike, müügisurve viis hinna 0,035 dollari tasemele. Aktiivselt kaubeldud Surgutneftegaz ja ÜES kukkusid mõlemad. ÜES kaotas 9,23 protsenti, libisedes 0,03 USD-le. Surgutneftegaz taandus 4,08 protsenti. Keeruline olukord Venemaal on eemale peletanud ka kõige julgemad välisinvestorid, turg jääb lähitulevikus ebalikviidseks, hinnad muutuvad järsult.

Hetkel kuum