29. oktoober 1998 kell 22:00

31. oktoobril kl 18 esietendub Tallinna Linnateatris

Jaanus Rohumaa lavastatud «Noorem Edda».

Pilet kolmele esietendusele 150, edaspidi 120 krooni.

Laupäeva õhtul astuvad Linnateatri lavale näitlejad Liina Olmaru, Indrek Sammul, Peeter Tammearu, Allan Noormets ja Tarmo Männard, et kehastada õnne otsides merele läinud kuningapoega ja tema meeskonda. Etenduse viib sündmuspaigale lähemale Rootsist pärit Sofia Joons, kes esitab põhjamaiseid rahvalaule.

Vastandina saagade jutustavale laadile tuleb Jaanus Rohumaa tervikuks kirjutatud ja lavastatud «Noorem Edda» elav, lavastuses kasutatakse videod, oluline osa on muusikal.

Etendused hakkavad toimuma teatri nn põrgusaalis, pealtvaatajad istuvad ringikujuliselt ümber tegevuspaigaks oleva laeva.

Et esietenduse piletid on valdavalt välja müüdud, tuleb huvilistel õnne proovida järgmistel kordadel, mis on 2., 3., 5., 16. ja 17. novembril.

Eesti kunstimuuseumi Rüütelkonna hoones

on 22. novembrini avatud rahvusvaheline tänapäeva kunsti näitus Medialization.

Muuseum on avatud kolmapäevast pühapäevani kella 11 -- 18.

Pilet täiskasvanule 10 krooni.

Grupinäitus pakub võimalust kunsti medialiseerumise vaatluseks. Näitusel osalevad Oleg Kulik oma videoinstallatsiooniga «Sinine Lehm», Andres Serrana fotosarjaga «Surnukamber» ning teised, kokku 15 kunstnikku ja kaks kunstigruppi kogu maailmast.

1. novembril kl 19

esineb rahvusvahelise pianistide festivali Klaver 98 raames

Estonia kontserdisaalis Inglise pianist John Lill.

Pilet 30--100 krooni

John Lille loetakse 26. oktoobrist 1. novembrini toimuva festivali Klaver 98 akadeemilisimaks ja soliidseimaks kuulsuseks. Inglise pianist on esinenud rohkem kui 40 maal ning ta on plaadistanud kõik Beethoveni klaverikontserdid ja sonaadid.

Tallinnas mängib John Lill Beethoveni «Kuupaistesonaadi», Brahmsi variatsioonid ja fuuga Händeli teemale, Rahmaninovi 4 prelüüdi ning Schumanni «Karnevali».

31. oktoobrini toimub Tartus Raimond Valgre kultuurinädal,

mis lõpeb X laulufestivaliga Tartu Karlova gümnaasiumis.

Festival algab laupäeval kell 10 ja lõpeb pühapäeva hommikul kell 5.

Pilet 60 krooni.

Festivalile võib minna kogu perega, et kuulata kolmeosalist laulukonkurssi. Õhtune ja öine aeg on siiski rohkem täiskasvanute päralt, tantsuks mängivad parimad Eesti ansamblid. Kes festivalimöllu pelgab, võib reedel teatrikohvikus kuulata Reet Linnat ja Olav Ehalat või Wilde Irish Pubis Folk Highlights Orchestrat.

Hetkel kuum