10. november 1998 kell 22:00

17tolline monitor

Kui veel mõni aeg tagasi tundus 17tollise monitori hind kõrge olevat, siis selles pakkumises on odav 17tolline samas hinnas kui varasematel aegadel vinge 15tolline. Kallis 17tolline on samas hinnas tiba üle hinnatud tuntud nimega 15tollisega. Tahaks väga kuulda head põhjendust, miks mitte osta tavamonitoriks 17tollist monitori. Paistab, et elu on jõudmas sinnamaale, et tootjad lõpetavad investeerimise 15tolliste loomisse-tootmisse ja ainsad normaalse kvaliteediga monitorid hakkavad olema vähemalt 17tollised.

1024x768 punkti on minu meelest 17tollisel monitoril igati hea, väga hea monitori korral olen nõus enamat vaatama -- aga see kipub juba silma väsitama. Igal juhul pane tähele, et kõrgemal resolutsioonil kipuvad reklaamitavad sagedused olema 60 Hz kanti, mis on lubamatult vilkuv. Pea meeles, et 72 Hz on veel vilkuv, 75 Hz on hea miinimum (aga igati korras miinimum), 85 Hz juba väga hea.

Olgu numbrid mis tahes, kasutaja vaatab ikkagi pilti. Kallimatel monitoridel on rohkem võimalusi pilti otseks ja vinklisse keerata, lisaks on suurem tõenäosus, et hind on ka märk paremast kvaliteedist ja pildi püsivusest aastate jooksul. Ära lase endale näidata monitoril videot, vaata parem kõrgel resolutsioonil kribukirja ja võrdle selle teravust ekraani nurkades ja keskel. Samuti reguleeri pildi suurus ekraani mõõtmetest veidi väiksemaks ja vaata, kas saad pildi servad sirgeks (reeglina tähendab see: monitori korpusega paralleelseks). Testtabeli leiad http://www.goodwin.ee/pets/monitor/mon_test.zip

Hetkel kuum