12. november 1998 kell 22:00

Tallinna kunstihoones

15. novembrini kell 12--18

keraamikanäitus «980--1380 °C»

Kel veel Vabaduse platsil asuvas Tallinna kunstihoones Eesti keraamikute ülevaatenäitusel käimata, peab kiirustama, sest mitmekesiselt põnev väljapanek on avatud viimaseid päevi. Professionaalsete keraamikute uuem looming on tutvumist väärt. Esindatud on meie keraamikute eliit.

Kui aga miskipärast jääb kunstihoones käimata, siis võib end lohutada teadmisega, et intrigeerivaid keraamilisi taieseid eksponeeritakse teisteski Tallinna galeriides: alates 6. novembrist on Laial tänaval asuvas tarbekunstimuuseumis näitus «Terrakota -- põletatud maa» ja juba mõnda aega demonstreerib keraamikute kätetööd Adamson-Ericu muuseum pealkirja all «Kondiportselan».

14. novembril kell 20 Viljandi Jaani kirikus,

15. novembril kell 20 Niguliste kirikus

NYYD-Ensemble'i hooaja avakontserdid

NYYD Ensemble, seni Eestis ainus kaasaegse muusika esitamisele pühendunud noorte andekate muusikute kollektiiv alustab hooaega kontserdiga, millel kõlavate autorite loomingul on nüüdismuusikamaailmas kindel koht. Nii jaapanlase Toru Takemitsu, ameeriklase Gavin Bryarsi kui eesti noorte heliloojate Helena Tulve ja Jüri Reinvere nimed tasub meelde jätta.

Noore andeka dirigendi Olari Eltsi juhendatav NYYD Ensemble on juba kuue aasta vältel tõestanud publikule, et kaasaegne muusika ei tähenda väiksele kuulajaskonnale mõeldud ülikeerulist ja arusaamatult järjestatud nootidest tekkivat veidrat meloodiat, vaid et see on põneva kõlapildiga ja fantaasiarikkaid esitusi lubav. Eks seetõttu ole ka NYYD Ensemble'i kontsertide vastu alati suur huvi.

Tallinna kinos Kosmos kell 11.30, 17,

Tartu kinos Ekraan kell 11.15, 16.30

«Dr Dolittle» (Twentieth Century Fox 1998)

Kinodel on taas põhjust rõõmustada vaatajarekordite pärast ning lõõgastavaid kergeid filme armastaval publikul uue filmi üle -- loomatohter doktor Dolittle Eddie Murphy kehastuses haarab vaataja koomilistesse sündmustesse, mida põhjustab eduka arsti võime mõista loomade ja lindude keelt. Kuna loomariigis levib teade kiiresti, on Dolittle'i maja varsti kõikvõimalikke karvaseid ja sulelisi täis, mis tekitab vaimukaid olukordi ja kolleegide veidrat suhtumist.

14. novembril alates kella 22

Hollywoodi klubis

Ballantines MTV Party Zone

Kui te armastate tantsida ega pelga klubimuusikat, veetke homne õhtu Hollywoodis! See pole tavaline klubiõhtu, sest peomelu tuleb jäädvustama muusikakanali MTV võttegrupp ning Tallinnas vändatud klippe näidatakse MTVs juba varsti. Muusikat valivad sel õhtul nimekas Londoni DJ Dave Chambers ja Alari Kivisaar. Välja on kuulutatud Ballantines'i võistlused ja salapärased puuritantsijad.

Hetkel kuum