12. november 1998 kell 22:00

Venemaa kriis kärpis Ingese kasumit

Inges Kindlustus teenis tänavu üheksa kuuga 5,2 miljonit krooni puhaskasumit, mis jäi aga prognoositud seitsmest miljonist väiksemaks, tunnistas Inges Kindlustuse juhatuse esimees Voldemar Vaino. Edasiste kuude jooksul väheneb see Vaino sõnul tõenäoliselt veelgi.

Peamiselt veose ja transpordikindlustusele orienteerunud Ingese kasumi kahanemine on tingitud eelkõige müügimahtude järsust vähenemisest -- tänavu kümne kuuga koguti kindlustuspreemiaid kokku 14,5 miljonit krooni, mis on 35,8 protsenti vähem kui mullu samal perioodil. Venemaa kriisi tõttu vähenes Vaino sõnutsi veosekindlustuse preemiate maht mullusega võrreldes ligi 40%.

Käive on kahanenud järsult ka pärast Läti rahvusvahelise liikluskindlustuse rohelise kaardiga liitumist seni edukalt müüdud Baltic Pooli kindlustuspoliiside arvel. «Kui eelmisel aastal kogusime Baltic Pooli pealt viis miljonit krooni preemiaid, siis tänavu on see vaid 1,5 miljonit,» märkis Vaino. Preemiate mahu kompenseerimiseks on Ingesel üle kümne korra kasvanud reisikindlustuse maht, kuid hinna erinevuste tõttu ei tee see kaotatut täielikult tasa.

Vaino märkis, et seni siiski edukad majandustulemused on saavutatud tänu rangele riskide hindamisele ja kliendivalikule portfelli koostamisel. Seetõttu on mitmed hinnasõjas odavama teenuse pakkuja juurde lahkunud kliendid hakanud Ingesesse tagasi tulema, rääkis Vaino.

Eesti Kindlustuse finantsanalüütik Rait Pallo rääkis, et Inges Kindlustus on ühe vähese kindlustusseltsina suutnud säilitada kasumi tänu suurele edasikindlustuse osale kindlustuslepingutes. Valdavalt on see üle 90%, mitmel puhul isegi 100%. «Seetõttu kannab võimaliku kahjumi seltsi edasikindlustaja,» selgitas Pallo. Teiseks on Ingese tegevuskulud väga väikesed, sest tal puudub lai üleriigiline esinduste kett. Ingese Tallinna kontoris töötab vaid seitse inimest.

Hetkel kuum