Vilve Torn • 24. november 1998 kell 22:00

Eestlane kulutab Soomes

tuhat krooni päevas

Soome turismiarenduskeskuse turundusjuht Mall Oja ütles, et piiriuurimust alustati Soomes möödunud aasta detsembrikuus ning 2000. aasta lõpuni küsitleb nelikümmend osalise tööajaga intervjueerijat Soome saabuvaid ja sealt lahkuvaid turiste.

Peale kulutuste ning külastatavuse arvu uuritakse Soome reisimise sihtotstarvet ja reisimisviise.

Uurimus on Oja sõnul turismiarendustöös väga vajalik, sest see toob kõige selgemalt välja kõik kitsaskohad.

«Juba praegu võib tulemusi vaadates öelda, et Soomet külastavad turistid ei tea peaaegu mitte midagi sealsest ööelust ning nad ei külasta muuseume ega klassikalise muusika kontserte,» ütles Oja.

Uurimusest selgub, et Soome külastatavuse poolest olid Eesti kodanikud aasta alguses venelaste ja rootslaste järel kolmandal kohal.

Raha kulutamise põhjal asus eestlane neljandal kohal venelase, inglase ja sakslase järel.

Teiseks suuremaks Soome reisimise põhjuseks on Eesti kodanikel tööasjad.

Erinevalt eestlastest ei käi leedulased ega lätlased üldse Soomes tuttavaid ega sugulasi külastamas ning Eesti lähinaabrite tööalaste reiside protsent on samuti väga väike.

Mall Oja lisas, et uurimuse käigus küsitletud inimesed ei ole enamasti Soome hinna ja kvaliteedi suhtega rahul ning kokkuvõttes peetakse Soomet väga kalliks maaks.

Eesti turismiameti andmetel külastas käesoleva aasta esimesel poolel Eestit 800 000 soomlast ning nad jätsid siia 1,67 miljardit krooni.

Hetkel kuum