ÄP fototoimetus • 24. november 1998 kell 22:00

Norma kasum vähenemas

Käesoleva aasta tulemus on tunduvalt väiksem möödunud aasta sama perioodi majandusnäitajatest. Siis oli ettevõtte käive 432 miljonit ja puhaskasum 114,7 miljonit krooni.

ASi Norma konsolideerimata müügikäive oli oktoobris 43,1 mln ja kahjum 3,1 mln krooni. Ettevõtte kasum äritegevusest moodustas oktoobris 7,6 miljonit krooni.

Norma finantsdirektor Peep Pihotalo ütles, et tegelikult on praegu olukord Normas igal juhul rõõmsam kui suvel. «Üle 43 mln kroonine kuumüük on ikka meie parimate tasemetega võrdne,» lausus ta.

Pihotalo sõnul oli kahjum tingitud põhiliselt Venemaa tütarettevõttesse Norma-Osvar tehtud investeeringute ümberhindlusest tulenenud kahjumi kajastamisest emaettevõtte bilansis. Norma-Osvar asub Venemaal ning tema varad on rublades, rääkis Pihotalo.

Pärast käesoleva aasta esimese poolaasta tulemuste avalikustamist on Norma kasum pidevalt vähenenud. Suvel tühistas firma aasta alguses teatatud aasta kasumiprognoosi, kuid uut prognoosi pole teatatud.

Pihotalo sõnul pole Vene klientide võlg ettevõtte ees viimastel kuudel oluliselt vähenenud. Venemaa autotootjad on Normale võlgu 141 mln krooni.

«Ma hindan praegust olukorda positiivselt, sest võla suurus on võrreldav 1997. a tasemega,» lausus Pihotalo. Võlasumma sees on ka viivismaksed, kuid praegu on väga raske nõuda, et Vene partnerid tasuks oma maksed tähtaegselt, märkis ta.

Pihotalo sõnul on Normal järgmise aasta algul kavas alustada tarneid Opeli autotehasele Poolasse.

Autor: ÄP

Hetkel kuum