Sirje Niitra • 30. november 1998 kell 22:00

Salaviin leiti rahakapist

Kaebuse peale kohale läinud tarbijakaitse ametnikud ei leidnud Õismäe tee 86a poodi külastades tagaruumist esialgu midagi kahtlast. Tähelepanu äratas vaid raudkapp, mis otsustati jõuga avada. Kohale kutsutud ametimehed puurisid luku lahti ja kapist leiti mitut marki alkoholi.

Brändina müüdav jook osutus värvitud puskariks. Russkaja Osobaja Vodka silt oli koopia Hollandi sama joogi omast, pudel ise kandis Liviko nime. Russkaja Korona Vodka ja Finlandia Vodka pudelid sisaldasid ettenähtust lahjemat ja halvasti lõhnavat vedelikku, mille sees hõljus midagi. Kokku oli selliseid pudeleid 8.

«Ostsin need pudelid ühelt tundmatult mehelt 20 krooni eest,» ütles müüja Galina Gravtsuk, kes väitis 20. novembril kirjutatud seletuskirjas, et töötab poes esimest päeva. Kauplusele väljastatud tegevusloalt võib aga lugeda, et ta on firma vastutav isik 26. märtsist. Poe omanikku OÜd Sambana esindanud juhatuse liikmel Natalja Jegersonil, varem töötanud militsionäärina, tuleb nüüd kohtulaua ette astuda. Juriidilist isikut võib salaviina müügi eest karistada rahatrahviga 10 000 kroonist poole miljoni kroonini.

Tarbijakaitseameti asedirektori Enn-Toivo Annuki sõnul on möödas ajad, kui kaupluses kastide viisi salaviina hoiti. Nüüd varustatakse poode operatiivselt mitu korda päevas. Vahelejäämisel vahetab kauplus omanikku ja jätkab vanaviisi. Nimetatud pood on tarbijakaitsjaile teise nime all tuttav. Kunagi kuulus see kurikuulsa, tänaseks mõrvatud ärimehe Feltbingeri ketti.

Hetkel kuum