Silva Männik • 10. detsember 1998 kell 22:00

Targo Raus juhib Leksi nõukogu

Leks Kindlustuse juhatuse esimees Raul Kastan ütles, et Leksi väikeaktsionäride poolt üles seatud Targo Rausi kandidatuur oli kindlustusseltsi jaoks kõige õigem. «Ühispangal on kindlustusäris jätkamise otsuse järel Leksi nõukogus kandev roll ning parim on seda teostada nõukogu esimehe kohalt,» lausus Kastan.

Targo Raus on Ühispanga investeerimisvaldkonna juht ja töötas varem koos Leks Kindlustuse nõukogu eelmise esimehe Guido Sammelseljaga Tallinna Pangas. Sammelselg jätkab Leksi nõukogu liikmena.

Hüvitusfondi endise juhatuse esimehe Arle Mölderi kandidatuuri Leksi nõukogu esimehe kohale nõukogu liikmed eile ei arutanud. Mölder jätkab Leksi nõukogu liikmena.

Leksi nõukogu käsitles eile põhjalikult ka Leks Grupi strateegiat Balti riikides. Targo Rausi sõnul on Leks Grupi edasiseks arenguks mitu varianti, kindlasti aitab kaasa koostöö Ühispanga strateegilise investori Skandinaviska Enskilda Bankeni (SEB) gruppi kuuluva Rootsi kindlustusfirmaga Trygg-Hansa.

SEB omab suurosalust ka Läti Unibankas ja Leedus Vilniaus Bankas, mis annab Leks Grupile igas Balti riigis sadakond uut müügikanalit, ütles Raul Kastan. Tema kinnitusel ei otsi Leks Kindlustus endale rohkem uusi investoreid ja kindlustusseltsil puudub ahvatlus mõne teise Eestis tegutseva kindlustusseltsi ülevõtmiseks või liitumiseks.

«Leksi äriplaan on, et kui mõne seltsi portfellid peaks jagamisele minema või toimuvad ühinemised, võidame kliente juurde sealt paratamatult lahkuvate inimeste arvel,» sõnas Kastan.

Hetkel kuum