6. jaanuar 1999 kell 22:00

Hansapank võimaldab optsioone grupi 107 töötajale

Hansapanga avalike suhete juht Kristi Liiva ütles eile, et need 107 inimest kinnitati juhatuse otsusega ning need on Hansapanga tippspetsialistid. «Nende ametikoht ei ole määrav, arvestatakse panga jaoks eriti olulisi spetsialiste,» sõnas Liiva. Ta lisas, et Hansapank ja ka teised pangad on igal aastal optsioone teinud ning optsioon on motiveerimisvahend.

Optsiooniaktsia hind on 49,92 krooni, mis oli 31. detsembri keskmine aktsia hind. Eilne Hansapanga aktsia sulgemishind Tallinna väärtpaberibörsil oli 55,25 krooni.

Tingimusel, et kõik optsiooni omanikud soovivad järgmise aasta alguses optsioone täies ulatuses kasutada, emiteeritakse tähtaja saabudes maksi-

maalselt 718 000 aktsiat.

Emiteeritavad aktsiad on B-seeria lihtaktsiad ning annavad õiguse dividendidele 1999. majandusaasta eest.

Eelmisel aastal tegi Hansapank samuti oma töötajatele optsioone, siis oli ühel isikul võimalus osta kuni 9500 aktsiat. Toona oli optsiooni hind 139 krooni.

Kristi Liiva ütles, et arvestades praegust majandus-

keskkonda, mõtleb iga ettevõte kulude vähendamisele, mitte suurendamisele. Siiski ei tähenda see Liiva sõnul seda, et palku alandataks. «Praegu aga palgatõusu ei ole samuti planeeritud,» ütles Liiva.

Eelmisel aastal küündis Hansapanga juhtkonna palk 70 000 kroonini kuus.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum