6. jaanuar 1999 kell 22:00

Viljandi kõrgaeg saabub sügisel

Viljandi maakond pakub konverentsivõimalusi mitmele maitsele. Kellele sobib Olustvere loss, kellele näiteks Soomaa rahvuspark. Omapärased võimalused mõlemad.

Lisaks neile Vidrik Kivi turismitalu, mis meedia kaudu on tuttavaks saanud Viljandi kitsarööpmelise raudtee taastamiskavadega.

Puhkemaja Oma Kodu asub Viljandi linnas, kümne minuti tee jagu kesklinnast järve poole. Puhkemaja võluks ongi kauni Viljandi järve lähedus, mis majja kenasti kätte paistab. Pärast konverentsi saab Oma Kodus käia saunas (hind olenevalt inimeste arvust, alates 60 kroonist). Praegu on Oma Kodus konverentside koha pealt vaikne aeg. Rohkem käib rahvas Omas Kodus koos septembris ja oktoobris ning koolivaheaegadel.

Ka Kivi turismitalus on tihedam konverentsiaeg sügisel, oktoobrist detsembrini, kuigi turismitalus on selle aasta jaanuargi keskpaigani juba kinni. Kivi turismitalu administraator peab Viljandi maakonna geograafilist asendit konverentside korraldamiseks väga heaks, sest maakond jääb Eesti keskele, sobides hästi firmadele, kelle harukontorid asuvad üle Eesti.

Vidrik Kivi turismitalu pakub ka saunaskäimise võimalust. Peale selle on turismitalu õuel välikamin, tenniseväljak ja korvpalliplats. Kümne minuti tee kaugusele Kivi talust jääb Sinialliku järv.

Turismikeskus pakub maakonnas kõige suuremat valikut konverentsiruume. Peale kahe saali on võimalus üürida osa või tervet ajaloolist lossi. Ka saab Olustvere turismikeskuses käia saunas (50 krooni tund viiele inimesele), ujulapilet maksab 15 krooni, ratsutamistunni eest tuleb loovutada 100 krooni. Lossis asub muuseum ning gruppide soovil korraldab turismikeskus ümbruskonna huvitavatesse paikadesse ekskursioone.

Soomaa rahvuspargi külastuskeskus Kõpu vallas on uuem koht. Tema võluks on kindlasti suurepärane loodus, mille keskele keskus on ehitatud. Et koht on äsja rajatud, siis on kavandatavad matkarajad alles tegemisel.

Autor: Tiina Salumäe

Hetkel kuum