14. jaanuar 1999 kell 22:00

Kreenholm tahab elektrijaama

Kreenholmi Valduse peadirektor Meelis Virkebau ütles, et Kreenholm kulutab aastas umbes 60 miljonit krooni elektrienergia ostmiseks ning ettevõte teeb kõik selleks, et seda kulu vähendada. Virkebau sõnul otsib ettevõte tõsimeelselt võimalust saada praegusest odavamalt elektrit.

«Keegi ei vaidle vastu, et maailmas on majanduskriis, kõik hinnad langevad, kuid minu teada on Eesti ainus riik Euroopas, kus monopoolsed ettevõtted tõstavad hindu,« ütles Virkebau.

Kreenholm on Virkebau sõnul uurinud üsna põhjalikult võimalust osta ära Venemaale kuuluv Narva hüdroelektrijaam, kuid kuna see objekt on Venemaale väidetavalt strateegiliselt tähtis, ei saanud kaubast asja.

Kreenholmil on võimalik osta Venemaalt elektrienergiat, kuid selleks tuleb saada Eesti energiaturuinspektsioonilt litsents. «Praegu pole me seda litsentsi saanud,» lausus Virkebau.

Virkebau kinnitas, et Venemaalt on võimalik saada elektrit umbes kolmandiku võrra odavamalt kui Eesti Energia käest. Ta lisas, et mitmed lääne firmad on teinud Kreenholmile pakkumuse ehitada ettevõtte territooriumile väikene gaasielektrijaam, eeldusel, et Kreenholm jääb nende kliendiks.

Virkebau ütles, et ta on teinud Eesti Energiale ettepaneku käesoleval aastal elektrienergia hinda mitte tõsta, kuid seni pole veel mingeid kokkuleppeid sõlmitud.

«Kui me Eesti Energia poolt mingit paindlikkust ei kohta, paneme oma elektrijaama püsti,» teatas Virkebau.

ASi Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk tunnistas, et ettevõte pole suurklientide teenindusstruktuuri veel välja arendanud. «Selge, et iga tootja tahab saada kuluartiklid kontrolli alla ja soovib, et need oleks fikseeritud võimalikult pikaks ajaks,» sõnas Okk. Ta lubas, et Eesti Energia üritab Kreenholmile võimalusel vastu tulla.

Autor: Raul Ranne

Hetkel kuum