9 veebruar 1999

Telekomi hind tipu ligidal

Eesti Telekomi avalikuks aktsiamüügiks kehtestas riik ostupakkumuste hinnavahemiku 67--85 krooni. Riik teeniks Telekomi aktsiate müügist hinnaga 85 krooni üle 3,06 miljardi krooni.

Lauri Lind ütles, et aktsiamüügi korraldaja huvi on hind maksimumi viia, eriti emissiooni kümnekordsel ülemärkimisel. «Minu arvates on aktsiate kümnekordne ülemärkimine reaalne,» sõnas Lind.

Hansapanga maakleri sõnul ei tähenda aktsiate kümnekordne ülemärkimine, et riik teenib kümme korda vähem raha, kui oleks võinud saada. «Kui hind oleks kõrgem olnud, siis poleks ilmselt üldse nii palju ostetud,» ütles Lind.

Ühispanga ettevõtete panganduse spetsialist Eero Sirendi ütles eile, et Ühispank esialgseid andmeid aktsiate märkimise kohta ei avalda. «Lõplik hind ning aktsiate jaotamise põhimõtted avalikustatakse homme pärastlõunal,» kinnitas Sirendi.

Lauri Linnu sõnul peaks Telekomi aktsia hind börsil tõusma. «Oleneb muidugi sellest, kui palju saavad välismaised investorid aktsiaid,» selgitas ta.

Lind uskus, et Eesti Telekomi aktsiast saab kõige likviidsem aktsia Tallinna börsil. «Ka teised aktsiahinnad tõusevad Telekomi tõustes, sest huvi kandub neilegi üle,» tõdes Lind.

Maakler ütles, et praegused aktsiate käibed börsil tõestavad investorite huvi kasvu aktsiate soetamise vastu. Homsest on Eesti Telekomi aktsia tõenäoliselt noteeritud Tallinna börsil.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum