10. veebruar 1999 kell 22:00

Planeet näitab möödujale pilves ilmaga tähistaevast

Planet Y kasutab kujunduses maailmaruumi värve: kollast ja sinist.

Sisearhitekt Martin Mällo pakkus omanikele välja kümme restoranikontseptsiooni, mis sisaldasid nii nime kui ka sisekujunduse lahendust. Neist valiti välja Planet Y.

Planet Y sisustamist peab sisearhitekt Martin Mällo oma praktikas raskeimaks tööks, sest arhitekti lahendusena oli eelnevalt paika pandud suhteliselt raske kollane värv, mis domineeris maja välisilmes ning ka sisemisel metallkarkassil. Kollast on sisearhitekti hinnangul suhteliselt raske teiste värvidega sobima panna. Tasakaalustavaks värviks valis Mällo sinise tooni.

Sinised on nii restorani- kui kiirsöögipoole lauaplaadid ning sinist on ka põrandamustris.

Sisearhitektil tuli arvestada ka maja omapärase ruumiplaaniga, nimelt moodustab hoone neljandiku väljalõiget ringist, mille tsenter jääb ruumi ühte nurka.

Ära sai kasutada ka restoranisaali suuri klaasist seinapindu, mis oli võimalik efektselt välja mängida nii neile, kes restoranis sees, kui ka neile, kes ehitisest mööda sõidavad.

Lähtuvalt kosmilisest kujunduspõhimõttest said valitud ka valgustid, mis möödujale jätavad mulje, nagu paistaksid ruumis tähed.

Üleval laenurgas keerleb diskomuna, mis oma peegeldusega seintel aitab tähelepanu laevalgustusele suunata. Plaanis on kohviku lae alla rajada planetaarium.

Spetsiaalselt selle ruumi tarvis palus sisearhitekt maalida tekstiilid kunstnik Andro Kööbil.

Hetkel kuum