21. veebruar 1999 kell 22:00

Uimastilaeva kapten sõitis Eesti meremehe passiga

43aastase Vladimir Hodjakovi meremehe pass on välja antud ühe Eesti firma palvel. Laeva üks meeskonnaliige oli Eestis sündinud ukrainlane Sergei Hitt.

Prantsusmaa võimud lasid laupäeval vabadusse kümme läti meremeest, kes viibisid narkolastiga laeva pardal. Teiste laeval olnute käekäigu kohta esialgu teated puuduvad.

23,5 tonni marihuaanaga vahele jäänud traaleri endine omanik on Lätis registreeritud firma Nemiers, laev on kantud Läti laevaregistrisse. Nemiersi omaniku Edgars Bumbursi sõnul müüs ta aluse 15. jaanuaril Eesti taustaga offshore-firmale Marko Investments, kes rentis alust alates eelmise aasta detsembrist.

Läti diplomaatide andmeil kuulub laev Nemo praegu firmale TVM Shipping Co. Sellenimelist firmat ei leidu Läti ega Eesti registrites ja tõenäoliselt on tegu fiktiivse firmanimega. Ka Läti kalurite töölepingutel pole tööandja firma aadressi. Eesti laevaomanike liidu president Rein Merisalu on kinnitanud, et narkolastiga kinni peetud Nemo pole seotud Eesti riigi ega laevandusega.

Kaks tollipaati pidasid Nemo kolmapäeval kinni Prantsusmaa põhjarannikul Boulogne-sur-Meri linna lähedal ja laev eskorditi sadamasse. Konfiskeeritud uimastikogus on suurim, mis on Prantsusmaal kunagi avastatud. Politsei arvab, et narkolaadung pandi laevale Marokos ning see oli mõeldud saatmiseks Ida-Euroopa turule.

Autor: BNS

Hetkel kuum