22 märts 1999

Telekomi saatus selgub lähiajal

Amer ütles eile, et paari päeva jooksul kirjutavad osapooled alla restruktureerimist puudutavatele protokollidele ning restruktureerimise registreerib äriregister.

Eesti Telekomi restruktureerimise käigus vahetavad ettevõtte strateegilised partnerid Sonera ja Telia oma osalused Eesti Telefonis ja Eesti Mobiiltelefonis 46,5protsendilise osaluse vastu Eesti Telekomis. Eesti Telekom emiteerib Sonerale ja Teliale üle 63,88 miljoni aktsia ning Eesti Telekomi aktsiakapital kasvab sellega 1,37 miljardi kroonini.

Koos Eesti Telekomi esmase avaliku aktsiamüügi käigus omandatud enam kui 3,43 miljoni aktsiaga moodustab Sonera ja Telia osalus Eesti Telekomis restruktureerimise järel 49 protsenti.

Eesti Telefoni aktsionärid peavad täna korralise üldkoosoleku. Nad kinnitavad eelmise aasta majandustulemused ja otsustavad kasumi jaotamise.

Ühispank prognoosis Eesti Telekomi esmase avaliku aktsiamüügi ajal Eesti Telefoni eelmise aasta käibeks 1,86 miljardit ja kasumiks 232 miljonit krooni.

Eesti Telefoni eelmise aasta üheksa kuu konsolideeritud netokäive oli 1,43 miljardit ja puhaskasum 205 miljonit krooni.

1996. aastal maksis Eesti Telefon dividendidena aktsionäridele välja 40 protsenti ja 1997. aastal 50 protsenti kasumist.

Autor: BNS

Hetkel kuum