Kaja Koovit • 13. aprill 1999 kell 22:00

Optiva tasustab nõukogu

Optiva Panga nõukogu esimehele on aktsionäride heakskiidul tagasiulatuvalt selle aasta algusest ette nähtud juhatuse esimehega võrdne tasu ja muud soodustused. Nõukogu neljale lihtliikmele -- Andres Järvingule, Pirkko Junttile, Aare Targale ja Peter Yngwele makstakse kümnendik nõukogu esimehe Gunnar Krafti palgast. Pank katab ka kõik nõukogu liikmete transpordikulud, mis on seotud töölähetustega.

Kraft põhjendas nõukogu liikmetele töötasu maksmise vajadust nende suurema tööpanusega.

Esialgu oli aktsionäride üldkoosoleku päevakorda planeeritud nõukogu liikmete arvu suurendamine ja EBRD esindaja nõukokku kinnitamine. Kraft ütles, et aasta alguses käisid EBRDga läbirääkimised esindaja määramiseks Optiva Panga nõukogusse, kuid praeguseks paranenud panga olukord seda tema sõnul enam ei vaja.

Optiva Panga juhatuse esimees Härmo Värk möönis, et kui EBRD Optivale antud allutatud laenud aktsiakapitaliks konverteerib, tuleb tõenäoliselt ka nende esindaja panga nõukokku. «Selle aasta esimeste kuude eesmärk ei olnud mitte kasumlikkus, vaid panga püsimajäämine. Nüüd tuleb hakata tõsiselt tööd tegema,» lausus Värk pärast aktsionäride üldkoosolekut.

Optiva Pank plaanib oma turuosaks nii hoiuste, laenude kui varade mahult tervikuna üle 10%. Eelmise aasta lõpus oli panga laenude turuosa Eesti panganduses 10%, varade mahult 8% ja hoiuste mahult vaid 4%. Eelmise aastaga vähenes panga hoiuste maht 42%.

Sel aastal kavandab Optiva Pank laenutegevuse arendamiseks välismaise laenuraha kaasamist, kuid millal ja kui suurtes mahtudes, ei soostunud Värk täpsustama. Ta lisas, et EBRD tõenäoliselt lisaks laenu ei anna.

Panga strateegia näeb ette ka strateegilise partneri kaasamist, kuid sellega ei ole Värgi sõnutsi mingit kiirust. «Nüüd on meil auditeeritud aastatulemused, millega saame tõsisemalt ringi vaatama hakata,» lausus ta.

Optiva Panga mullune auditeeritud kahjum oli 265 mln krooni, Optiva Panga grupi kahjum 253 mln krooni. Aktsionärid valisid panga selle majandusaasta audiitoriks taas Urmas Kaarlepa ASist PricewaterhouseCoopers.

Eile hotelli Central konverentsikeskuses toimunud koosolekul osales 30 aktsionäri, kes esindasid 70% panga 41,3 mln aktsiast. Eesti Pangale kuulub Optiva Pangast ligi 58%.

Hetkel kuum