Sirje Niitra • 14. aprill 1999 kell 22:00

Laevaremonditehas valib uusi tegevusi

Pärast ASi EMEX monopoli lõppemist vanametalli kokkuostmisel hakkas Balti laevaremonditehas jõudsalt arendama metallitöötlemist. Ettevõte on sõlminud lepingud metalli kokkuostmiseks Venemaa, Ukraina ja Eesti firmadega 30 000 tonni peale.

Laevaremonditehase metallkonstruktsioonide toodang läheb täies ulatuses ekspordiks Põhjamaadesse, Hollandisse ja Saksamaale. Metallkonstruktsioonide tootmine moodustab tehase mahust 30 protsenti. Tellimusi jätkub järgmise aasta keskpaigani.

«Ainult laevaremondiga oleksime võib-olla tänaseks juba tegevuse lõpetanud,» ütleb laevaremonditehase peadirektor Fjodor Berman. Mitme äriga tegelemine vähendab tema hinnangul ettevõtte riske.

Teiseks edu põhjuseks peab Berman investeeringuid, mis on võimaldanud viia ettevõtte toodangu kvaliteedi Euroopas nõutavale tasemele. Balti laevaremonditehas on uuendanud oma sadamat ja ostnud üliraskete konstruktsioonide vedamiseks seitse miljonit krooni maksnud spetsiaalse veoki. Eelmisel aastal investeeris ettevõte tootmisse saja miljoni krooni ringis.

1998. aastal moodustas laevade remontimine laevaremonditehase käibest vaid 57 protsenti. Peale metallitöötlemise ja laevaremondi ning -ehituse toodab Balti laevaremonditehas koos Saksa kontserniga Messer Balti riikides tööstuslikke ja meditsiinilisi gaase. Laevaremonditehas remondib ja moderniseerib ka raudteekoosseise.

Hetkel kuum