9. mai 1999 kell 22:00

ETV esitas TV1 vastu pankrotihagi

«Meie järelepärimistele selle raha kohta pole TV1-st ühtegi vastust tulnud,» ütles Lepp. «Me tegutseme nii, kuidas seadus ette näeb.»

TV1 juhatuse esimees Vallo Toomet ütles, et tegemist on vaidlusaluse küsimusega, mida selgitavad praegu juristid ning ka TV1 on valmis ETV vastu kohtusse pöörduma.

«Me ei kiirusta selle maksega, sest meie hinnangul ei pea seda tegema,» rääkis ta.

Toomet selgitas, et reklaamimüügist loobumise lepingu kohaselt pidi TV1 ETV-le 1. aprilliks üle kandma 3,146 miljonit krooni, mille tasus telejaama eest Ühispank.

Kasutades garantiikirja sai ETV nõutud rahasumma kätte, kuid ilma käibemaksuta. Toometi sõnul on vaieldav küsimus, kumb pool peab käibemaksu tasuma.

Toomas Lepa sõnul on enam kui selge, et käibemaksu peab tasuma TV1. «TV1 käibemaksu tasumiskohustus on kirjas ka lepingus,» kinnitas ta.

«Lepp esitas 26. aprillil meile seetõttu pankrotihoiatuse, mille tähtaeg lõppes reede hommikul. Samas oli ETV 3. mail juba lepingu ühepoolselt katkestanud,» rääkis Toomet.

Toomet märkis, et kui TV1 juristid leiavad, et siiski on vaja see summa tasuda ja kohtusse minekul pole mõtet, makstakse raha ETV-le kohe ära. «See pole meile mingi probleem,» ütles ta.

Samas nõuab kolm eratelekanalit ETV-lt trahvi reklaamimüügist loobumise lepingu rikkumise eest, sest ETV on siiski reklaame näidanud. «Lepp on meile öelnud, et ta lihtsalt ei maksa. Ka meil on nüüd võimalus ETV vastu pankrotihoiatus esitada,» lisas Toomet.

ETV teatas sel nädalal, et alustab taas reklaami müüki, sest eratelejaamad ei ole kinni pidanud möödunud aasta novembris ETVga sõlmitud reklaamimüügist loobumise lepingust ja on jätnud lepingus sätestatud summad õigeaegselt üle kandmata.

Autor: BNS

Hetkel kuum