ÄP fototoimetus • 11. mai 1999 kell 22:00

Sarap lubab kohtusse minna

«See, kui veeteede ameti peadirektor Kalle Pedak Tallinna Sadama nõukogu esimehena minuga teenistuslepingut sõlmides oma võimupiire ületas, pole küll minu küsimus,» ütles Sarap eilset nõukogu istungit kommenteerides.

Sarap ütles, et on oodanud oma lahkumiskompensatsiooni juba nädala ja nüüd on tema kannatus katkenud. «Viin kohe homme avalduse kohtusse,» lubas ta eile.

Advokaadibüroode Concordia ja Tark & Co vahehinnangute põhjal on Tallinna Sadama juhatuse endiste liikmete teeninduslepingute vaidlustamine võimalik.

Mõlemad bürood peavad juhatuse endiste liikmete teenistuslepingute vaidlustamist võimalikuks peamiselt seetõttu, et endine nõukogu esimees on lepinguid sõlmides ületanud oma volitusi, ütles Tallinna Sadama nõukogu esimees Tarmo Ruben.

Vastavalt eelmise nõukogu koosoleku otsusele peavad kaks advokaadibürood andma oma hinnangu juhatuse endiste liikmete teenistuslepingute kohta 4. juuniks.

Nõukogu otsuse kohaselt ei sisaldu Tallinna Sadama juhatuse uute liikmetega sõlmitavates teenistuslepingutes elukindlustust ega täiendavaid pensione, samuti otsustati vähendada juhatuse liikmete palka ning kärpida oluliselt võimalikke hüvitisi teenistuslepingu lõpetamise korral.

Ruben ütles, et ajutiselt juhatuse esimehe kohuseid täitev Jaan Toots hakkab saama juhatuse aseesimehe palka.

Tootsi palga ega lahkumiskompensatsiooni suurust Ruben avaldama ei soostunud, märkides, et need on oluliselt madalamad kui endisel juhatuse esimehel Enn Sarapil. Sarapi töötasu ulatus üle 70 000 krooni kuus. Samas jättis nõukogu juhatuse liikmetele alles õiguse kasutada ametisõidukit ja mobiiltelefoni.

Tallinna Sadama nõukogu ei rahuldanud Hansatee taotlust ligikaudu 4,5 miljoni krooni suuruse kahjutasunõude kompenseerimiseks.

Nõukogu otsustas anda Muuga sadama tuletõrje- ja päästeüksuse tähtajaliseks kasutamiseks päästeametile. Muuga sadama omanduses olevad depooruumid ning tuletõrje- ja päästeüksuse tegevuseks vajalikud varad lähevad päästeameti kasutusse kuni aasta lõpuni. Päästeamet kohustub tagama kõigi vajalike meetmete rakendamise Muuga sadama territooriumil seitsme päeva jooksul.

Autor: ÄP

Hetkel kuum