Alcatel tuleb Eesti mobiilimüügiturule

ooteaeg: kuni 70 tundi

kõneaeg: 2 tundi 50 min

helinaid: 15

toide: aku, patareid

mõõtmed: 133x54x25 mm

kaal: 160 grammi

keeled: eesti, vene, läti, leedu, inglise

hind: 650 krooni (liitumisel Q GSMiga)

Alcatel vallutab Eesti mobiilimüügi-turgu. Odava, kuid hea GSMiga One Touch View alustades soovivad nad mõne ajaga haarata siinsest turust kümnendiku.

Alcatel One Touch View on Alcateli Eestisse ametlikult müüki tulevast uuest mobiiltelefonide seeriast esimene. One Touch View iseloomustamiseks võib öelda, et sellel on palju häid funktsioone, kuid nende kasutamise selgeks saamine nõuab Ericssoni ja Nokiaga harjunud inimeselt veidi aega. One Touch View on mõeldud just inimesele, kes ostab oma elu esimese mobiiltelefoni.

Alcateli plussiks on suur, viierealine ekraan, mis teeb hõlpsaks venekeelse menüü kasutamise. Ekraani taustavalgust ja kontrastsust saab kasutaja ise muuta. Seni ei ole ma üheltki telefonilt leidnud ka rahvusvahelisi telefoni kaugvalimiskoode, mis muudab väliskõne Alcateliga lihtsaks.

Menüüs liikumise saab harjutamise järel kiiresti selgeks, sest nooled ekraanil juhatavad kasutajat, lihtne on ka nn navi-klahviga opereerimine.

Erinevalt teistest mobiilidest jätab Alcatel mällu ka identifitseerimata numbrilt tulnud kõned koos kuupäeva ja kellaajaga. Seda nii vastatud kui vastamata kõnede nimekirja.

Seni on vähestel telefonidel olnud võimalus lisaks akule saada toidet ka patareilt. One Touch View saab hakkama ka kolme väikese patareiga. Telefonil on kalkulaator nelja põhitehte tegemiseks. Taimerit saab seada aparaati 1--12 tunni pärast ise välja lülima.

One Touch View'l on kolm telefonimärkmikku, igaühele neist saab seada erineva meloodia. Nii saab kasutaja enne vastuvõtmist teada, kas kõne tuleb näiteks era- või töönumbrite märkmikus olevalt numbrilt.

Telefoni miinuseks võib pidada väljatõmmatavat antenni, kuid selle võib ka rahumeeli sisse jätta. Samuti häirivad menüüs eesti keele vead.

One Touch View'le saab külge ühendada kergesti teisaldatava liugklapi, mida liigutamata saab nii kõnet vastu võtta kui menüüdes surfata.

Q GSM müüb kahte värvi telefoni, ostja peab sõlmima operaatoriga vähemalt aastase liitumislepingu.

Alcatel One Touch View suure nn navi-klahvi abil on lihtne telefoni menüüdes liikuda.

Hetkel kuum