13. mai 1999 kell 22:00

TV-kanalid leppisid kokku

Eesti Televisioon (ETV) saab edaspidi raha erakanalitelt riigieelarvesse kogutavaist ringhäälingulubade tasudest.

Eile kultuuriministeeriumis toimunud pressikonverentsil lausus minister Signe Kivi, et ta teeb riigikogule ettepaneku hakata kiiresti menetlema ringhäälinguseaduse muutmise ettepanekut, mille aprillis esitas kultuurikomisjonile ETV peadirektor Toomas Lepp.

Lepa ettepaneku kohaselt keelustataks ETV finantseerimine reklaami müügist ning erakanalitele väljastatavatele ringhäälingulubadele kehtestatakse selline tasu, mis tagab ETV rahastamise.

Telejuhid otsustasid samas moodustada töörühma, mis hakkab ette valmistama uut ringhäälinguseadust. Töörühma kuuluvad nii riigi kui telekanalite esindajad. Signe Kivi hinnangul võiks uue seaduse eelnõu valmida sügiseks.

Kultuuriministeeriumi kantsler Margus Allikmaa sõnas, et kokkuleppe kohaselt valitseb 30. juunini telemaastikul kodurahu ja selle ajani ETV reklaame ei näita.

Praegu on veel ebaselge, kui suuri summasid peavad erakanalid ringhäälinguloa eest tasuma hakkama.

Urmas Loit ringhäälingute liidust väitis, et kohtumisel pandi vaid nurgakivi edasiseks aruteluks ning konkreetsetest summadest juttu polnudki.

TV3 juht Andres Jõesaar lausus, et tema on sellise ETV rahastamisskeemi vajalikkusest rääkinud juba seitse aastat ja seetõttu on ta nõupidamise tulemustega rahul. Võimalikku ringhäälingutasu suurust kommenteerides lausus Jõesaar, et igatahes ei tohiks selleks olla ETV nõutav summa jagatud kolmega. «See ei tohiks olla väga palju suurem, kui näeb ette praegune reklaami mitteavaldamise leping,» lausus TV3 juht. Rahaküsimustes tuleb leida kompromiss, mis rahuldaks kõiki pooli, sõnas ta.

ETV peadirektori Toomas Lepa sõnul eilne kohtumine ETV-le käesolevaks aastaks majanduslikku seljatagust ei andnud. «See ongi praegu kõige suurem mure, sest meil jääb tänavu puudu 38 miljonit krooni,» lausus Lepp. Esmaspäeval tuleb kokku ringhäälingunõukogu, kes hakkab Lepa sõnul ETV käesoleva aasta finantsseisu arutama.

Lepp kinnitas taas, et ETV vastloodud reklaamiosakonda ta laiali saata ei kavatse. «Kuni pole seaduslikku alust selle lõpetamiseks, jätkab osakond tegevust,» ütles ta. Lepp eitas ka, nagu oleks ta andnud nõusoleku 30. juunini reklaame ETVs mitte näidata. Selle üle otsustab ringhäälingunõukogu või seadusandja, lausus ta.

Valitsus kaotab ETVst reklaami13.05.99

Ekssaatejuht saab ETV reklaamijuhiks12.05.99

ETV esitas TV1 vastu pankrotihagi10.05.99

ETV ründab soodushindadega05.05.99

Reklaamiandja ootas ETV otsust04.05.99

ETV alustab taas reklaamimüüki04.05.99

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum