Silva Männik • 26. mai 1999 kell 22:00

Nordika müüb liikluskindlustust posti teel

Nordika Kindlustuse Tallinna esinduse juhataja Indrek Ustav rääkis, et järgmisel nädalal saadab Nordika klientidele üle Eesti välja ankeedid, mis võimaldavad neil osta liikluskindlustuse poliis posti teel.

See võimalus muudab Ustavi sõnul poliisi ostmise tunduvalt mugavamaks, sest klient leiab uue poliisi alati õigeaegselt oma postkastist.

Teiseks aitab see Ustavi sõnul pika liikluskindlustuse poliisi puhul kulutusi paremini jaotada, sest klient ei pea mitme kuu eest maksma korraga suurt summat, vaid teeb oma kuumakse ulatuses pangaga püsimaksekorralduse. Selleks arvutatakse välja kliendi igakuise makse suurus ning niipea, kui uus summa on seltsi kontole laekunud, saadetakse uus poliis postiga kohale.

«Kui inimene saab mõni tuhat krooni kuus, ei jõua ta poole aasta kindlustussummat korraga ära maksta, samas iga kuu seda bensiinijaamades uuendamas käia on ka tülikas,» lausus Ustav, «teiseks puudub bensiinijaamadel õigus muuta inimese boonusklassi, samas Nordika klienditeenindaja saab seda enne uue poliisi teele saatmist alati liikluskindlustuse fondist kontrollida.»

Riiklikult kehtestatud kohustusliku liikluskindlustuse hind sellise müügiviisiga kliendi jaoks ei muutu, sest postikulud tasub selts, kinnitas Ustav.

Ustavi sõnul ka kindlustusseltsi enda kulutusi selline toode ei suurenda, sest arvete kontrollimise ja poliiside uuendamisega saab hakkama üks klienditeenindaja.

Leks Kindlustuse juhatuse esimees Raul Kastan tunnistas, et selline liikluskindlustuse müümise viis võib päris mugav ja klientide hoidmiseks kasulik olla. Samas märkis ta, et Leks Kindlustus sellise meetodi kasutuselevõtmist kaalunud ei ole.

Leks püüab oma suuremaid kliente enda juures hoida sellega, et saadab pikemaajaliste poliiside omanikele selle lõppedes meeldetuletusi. «Aastase lepingu sõlmija, kes käib korraga välja mitu tuhat krooni, on seda väärt, et teda enda juures hoida ja talle lepingu uuendamise vajalikkusest varakult märku anda,» lausus Kastan.

Hetkel kuum