3. juuni 1999 kell 22:00

Eesti majandusringkondades on hakanud võimsalt idanema idee muuta Eesti offshore-tüüpi riigiks. Selline maksusoodustustega piirkond peaks Eestisse meelitama massiliselt uut raha. Välisinvesteerijad hakkaksid madalate maksudega Eesti kaudu liikuma Venemaale, nagu läbi Hongkongi minnakse Hiinasse. Konsultatsioonifirma Siar Bossard esindaja Jaak Leimanni sõnul on Eestis hästi arenenud pangandus ja kaubandus. Kõik see on eelduseks muuta Eesti offshore-riigiks.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja küsitluses selgus, et Venemaaga tihedamates suhetes olnud 78 ettevõttest on ligi pooled viimase poolaasta tollitariifide tõusu tõttu katkestanud või katkestamas suhteid Venemaaga. EKTK rahvusvahelise koostööosakonna esindaja Aarne Pello sõnul on siiski mitu firmat leidnud väljapääsu kauplemises kolmanda riigi kaudu. Peamiselt on see Ukraina, kaupa tarnitakse ka Soome kaudu.

Kuu aega müügil olnud aktsiaseltsis Viru Õlu toodetava purgiõlle kõrvale tuleb suve alguseks müügile ka Saku Õlletehase purgiõlu, ütles ÜE Saku Õlletehas direktor Cardo Remmel. Esialgu müüakse purgiõllena vaid Soomes litsentsi alusel toodetavat Saku Reval Luksust. «Purgiõlle tarbijaskond Eestis on siiski veel liiga väike,» ütles Remmel.

Eesti maksuameti peadirektor Ardo Ojasalu: «Olen veendunud, et Eestis on väga vähe firmasid, kes ei maksa makse. Peaaegu kõik maksavad. Aga oleneb, kellele.»

Hetkel kuum