6. juuli 1999 kell 22:00

Molly Malonesis valitseb iiri meeleolu

Soodsas paigas Raekoja platsi ääres tühjalt seisnud ruumid leidsid sobiliku kasutuse -- algselt eksklusiivses inglise klubi stiilis kavandatud restoranist kujunes avatud miljööga iiri pubi.

Iirlane John Doherty ja ?otlane John McGregor avasid St. Patricku päeval Tallinnas uue mõnusa pubi. Molly Malones on ehitaja Angel Andla sõnul isegi õnnestunum kui nende eelmised pubid Nimega ja Nimeta baar.

Sisekujunduses valitseb pubidele tüüpiline tume puit. Silma torkab seinte roosakas toon, erinevalt üldisest ettekujutusest iiri pubist, kus domineerib roheline seinavärv. Sisekujundaja sõnul on roosa sein siiski iiri pubile omane, kuigi tunduvalt vähem levinud. Raske oli ventilatsiooni paigaldamine, mis tuli korstnasse juhtida, sest muinsuskaitse ei lubanud seda tänavale suunata. See tegi ka sisekujundaja töö raskemaks. Sisekujundaja Ilmar Vallimägi peab eriti õnnestunuks ruumis valitsevat iirilikku avatust ja rõõmsameelsust, mis vastandub meil levinud õllekate keldrilikule -- pimedale ja nukrale -- meeleolule.

Hästi mõjuvad saali liigendatus ja eri tasanditel põrandad. Tekivad erinevad tsoonid, mis võimaldavad kliendile nii privaatsust kui näha ja nähtud olla. Baarilett on suur ja kesksel kohal nagu pubile kohane. Sümpaatsed on põrandad: paekivi ja tume, veidi väsinud puit, seal juures sobivalt neutraalne keraamika. Seinte viimistlemisel on ajaloolistesse raidkividetailidesse suhtutud respektiga, mida pole kahjuks jagunud lagede puhul. Ergas-aktiivne seinte värv on nihkes ootuspärase miljööga.

6 punkti

Väga meeldib avar ja hästi valgustatud ruum, samuti avatud iiri stiil. Meeldivad ka vanaaegsed lühtrid laes, samuti suhteliselt tühjad seinad.

Eriti hea on vaade Raekoja platsile ja raekojale. Selline eksklusiivne vaade on selle koha tõeliseks omapäraks.

Õhtul on koht mõnusalt rahvast täis, nagu üks pubi peabki olema. Huvitav on vaadata, kui toitu valmistatakse külastajate nähes, kuid väga tugev toidulõhn on siiski veidi häiriv, kuid lahtise köögi juures paratamatu.

8 punkti

Kena koht. Veidi askeetlik, võiks öelda ka liiga pidulik, isegi aristokraatlik. Lauad on väga värsked, pubi tahab sisseelamist. Kõik on liiga läikiv ja sile, kuid küll aeg teeb oma töö. Kõlarikast oli üleval, silmade kõrgusel, oleks võinud päeval maha tõsta. Kenad on laevalgustid, hea on ka see, et ruumi pole liiga kirjuks tehtud. Teenindus on veidi aeglane ja särtsu jääb puudu. Eesti teenindaja on selline põhjamaine, kuid pubi miljöö eeldaks muud.

7 punkti

Kõigepealt tuleb Raekoja platsile kaks tiiru peale teha, et Molly Malones üldse üles leida. Reklaam peaks parem olema. Oskuslikult on vana ja uus kokku sobitatud. Väga hästi on lahendatud ventilatsiooni probleem. Põrandad meeldivad väga, hästi teostatud ja valitud. Õlitatud laudpõrand annab kohale hea miljöö. Tundub, et kõik pubid on sellise miljööga ja peavadki olema. Seinte toon on liiga krell, oleks võinud veidi mahedam olla.

9 punkti

Autor: Anu Tarvis

Hetkel kuum