18. juuli 1999 kell 22:00

Bensiini hind võib stabiliseeruda 8 krooni tasemel

Shell Eesti juhatuse liige Kaido Kaare pidas bensiini hinna edasist tõusu tõenäoliseks. «Eesti on Euroopa hinnatasemest maas ja ka Balti riikidest on odavaim bensiin Eestis,» rääkis Kaare reedel.

Kaare sõnul sõltub bensiini hind eelkõige kütuse hinnast maailmaturul.

Statoil Eesti peadirektor Epp Kiviaed märkis, et praegu on Eestil ja Leedul Euroopa madalam bensiini hind. «Sisemaiselt on bensiin muidugi kallis,» sõnas ta. «Tarbija on väga hinnatundlik.»

Piirkonniti on hinna mõju erinev, sõnas Kiviaed. Prognoositud läbimüügi mahust on Statoili tegelik läbimüük langenud. Ta lisas, et vaatamata kütuse hinna tõusule on Statoili kasumimarginal pisut väiksem kui eelmisel aastal.

«Hetkel on näitajad selle poole, et hinnad tõusevad,» rääkis Kiviaed.

Kütuse hinda kujundavad Kiviaedi sõnul kokkulepped suuret naftat tootvate riikide vahel. Eesti puhul mõjutab nafta hinda ka dollari kurss, mis on tõusnud selle aasta algusest saadik. Eesti kroon on samas seotud euroga, mille kurss on pidevalt langenud.

Kui maailmaturu tonnihind peaks tõusma üle 10 dollari, jõuab meil bensiini 95E liitri hind 8 kroonini, rääkis Kiviaed. Eesti seekordne hinnatõus polnud tema sõnul dollari kursiga seotud.

Autor: BNS

Hetkel kuum