27 juuli 1999

Mööbel klaasist akvaariumis

Õhulise ilme annavad Thulema salongile klaassein ja mitme metallist käsipuutoruga keerdtrepp, jättes mulje hõbedaste kasvudega akvaariumist.

Ruumi silmatorkav element keerdtrepp tekitas külastajates küsimuse, kas sellele üldse tohib peale astuda.

Thulema müügi- ja marketingijuht Marek Antoniak tõstab esile mööblisalongi valgustust. Omapärane on valgus kõrgendatud põrandaosade all. Samuti on toodetele suunatud prozhektorid sobivad Thulema mööbliga -- lihtsad ja funktsionaalsed.

Sisekujundaja Pille Lausmäe sõnul on Thulema salong üks osa tuntud arhitektide Jüri Okase ja Marika Lõokese projekteeritud majast, seega tuli respekteerida maja üldilmet.

Sisekujundaja põhiliseks mängumaaks jäi valgus, sest detailid on Thulema mööbliesemed.

Eksponeeritava mööbli rõhutamiseks on põrand tasapindadeks jaotatud, moodustades eraldi üksused.

Pärnu poolt Tallinna sissesõit ei tundu enam rohelisest kuurordist masendavasse tööstuslinna saabumisena. Pärnu maanteed ehib õhuline must büroohoone, mille üks osa on Thulema mööblisalong.

Thulema uus müügisaal on oma olemuselt selge ja lihtne, kasutatud lahendused ja viimistlusmaterjalid haakuvad hästi hoone arhitektuurse välisilmega.

Mööbli eksponeerimiseks on kasutatud erinevatel kõrgustel asetsevaid põrandapindu, mis aitavad saali tsoneerida, samas on kliendil seal suhteliselt ebamugav turnida. Valgustus on peamiselt lahendatud siinidel asetsevate prozhektoritega, mille võimsus ja hulk tunduvad ebapiisavad. Üldmulje mööblisalongist on meeldiv.

8 punkti

Asukoha valik on igati õnnestunud ja loogiline. See piirkond on kujunenud n-ö «sisustuse alleeks».

Salong on sümpaatne ja on tunda, et nii kujunduse kui ka ekspositsiooni on koostanud oma ala tundjad. Pole mindud täistuupimise teed, vaid on jäetud piisavalt ruumi ja õhku. Kahjuks jäi käimata rõdupealsel osal, kuna ei saanud aru, kas keerdtrepp oli ametikäik või jätkuva ekspositsiooni osa. Jäi üldmulje, et tegemist on noore ja aktiivse firmaga, mis on ilmselt taotluslik.

7 punkti

Thulema uude mööblisalongi sisenedes torkab silma sisekujunduse minimalistlik stiil. Ära on tuntavad sisekujundaja Pille Lausmäele omased disainielemendid -- nurkade tagant paistev valgus, stiilsed valgustid jms.

Teisel korrusel jääb silma huvitavalt lahendatud salongi kontori kujundus -- funktsionaalne ja samas väga nägus. Negatiivsema poole pealt võiks mainida rauast keerdtreppi, sinna on lihtne pead ära lüüa. Tagasihoidlik sisekujundus laseb mööblil stiilses salongis esile tulla.

8 punkti

Thulema salong on kujundatud askeetlikult ilma ripplagedeta, värvitud põrandaga ja metallist keerdtrepiga.

Mööblit aitavad eksponeerida heleda puiduga kaetud poodiumid ja suunatavad kohtvalgustid. Õnnestunud on kogu valguslahendus. Hästi mõjuvad lambid poodiumite perimeetril, prozhektorid vitraazhide kohal ning suured rippvalgustid. See võimaldab salongis pakutavat kaupa vaadelda tänavalt ja mõjub atraktiivselt õhtupimeduses. Liiga pretensioonikas on ehk erkpunane vaip.

8 punkti

Autor: Anu Tarvis

Hetkel kuum