18. august 1999 kell 22:00

Juulikuus sõlmiti olulisi lepinguid

Juuli möödus mööblitootjatele vaikselt, sest paljud ettevõtted olid puhkusel.

Ometi sõlmiti kasulikke lepinguid. 29. juulil sotsiaalministeeriumile üle antud Tartu Ülikooli biomeedikumi sisustuskonkursil said Thulema ja Standard omale suure tüki. AS Wermo leidis võimaluse toetada suursponsorina Eesti Kiirabiliidu suvepäevi. Peaauhinnana väljapandud büroomööbli komplekt Mini sobib tänu desinfitseeritavale materjalile ja soodsale hinnale ka meditsiiniasutuste sisustamiseks.

Datel jätkas juulis mööbli tarnimist vanadele klientidele, kõige suurem mööblitarne läks Ühispanga uude hoonesse. Ühispanga sisustamisel kasutatakse eritellimusel viimistlusega Martela tüüpmööblit. Taolist mööblit kasutati ka Tallinna Panga sisustamisel ning kuna Tallinna Panga Vabaduse väljaku äärsest majast toodi Ühispanga uude hoonesse üle 290 töökohta, on oluline, et maja mööbel oleks sama tonaalsusega.

Juulikuise vaikuse taustal torkab silma uudis eksklusiivmööblitootja ASi Raitmööbel pankrotist. Raitmööbli suurim võlg on Tartu maakonna maksuametile, samuti oma töötajatele. Raitmööbli pankroti põhjustena nähakse asjaolude kokkulangemist, nii Venemaa turu äralangemist kui ka Eesti turu kokkukuivamist. Venis raha kätte saamine ka Venemaa objektidelt -- Lukoili harukontori ja eksklusiivse ärihoone ning restorani sisustamine --, mille ehitamisel osaleti Estconde-E alltöövõtjana.

Tallinna Mööblimaja avalikustas juulis oma poolaasta kasumi, mis oli ennustatust madalam asutuste tellimuste vähenemise arvel. Eraisikutest ostjate arv ei vähenenud. Mööblimaja juhataja Uno Kallas väitis BNSile, et asutuste tellimuste vähenemise on tingitud ilmselt riigieelarve kärpimisest.

Võrreldes eelmise aastaga vähenes firma käive 18 protsenti.

juuli

Tallinna Mööblimaja 1999. a kuue kuu kasum oli 0,5 mln krooni. Eelmise aasta sama perioodi kasum 1,2 mln krooni. Käive vähenes 18%.

Standard võitis Treffneri gümnaasiumile mööbli tarnimise konkursi. Sisustatakse ca 500 õpilaskohta.

2. juuli

Thulema sõlmis sotsiaalministeeriumiga Tartu Ülikooli biomeedikumi sisustamise lepingu. Thulema teostatava sisustuslepingu projekti kogumaksumus on 4,4 miljonit krooni ning projekti finantseerib Maailmapank.

Standard sõlmis biomeedikumi sisustamise lepingu 1,7 miljoni kroonises mahus.

7. juuli

Thulema sõlmis lepingu TSMiga Eesti Panga õppe- ja puhkekeskuse sisustamiseks Kuressaares.

10. juuli

Standard sõlmis lepingu Eesti Panga õppe- ja puhkekeskuse sisustamiseks Kuressaares, summas 800 000 krooni.

12. juuli

AS Wermo toetas suursponsorina Värskas toimunud Kiirabiliidu suvepäevi. Peaauhinnaks pandi välja büroomööbli-komplekt Mini.

Saloni Büroomööbli AS lõpetas tööd Koidula piiripunktis.

Tööde maht oli 1,3 miljonit krooni.

16. juuli

Kuulutati välja eksklusiivmööblitootja ASi Raitmööbel pankrot. Raitmööbli võlg Tartu maakonna maksuametile on 1,7 miljonit krooni.

16. juuli

Thulema sõlmis Helsingi linna vanadekodu möbleerimise lepingu. Lepingu maksumus on 2,4 miljonit krooni.

19. juuli

Thulema sõlmis lepingu Tallinna Linnaehitusega, mille kohaselt sisustab Thulema vastvalminud Eesti Muusikaakadeemia uue hoone. Projekti üldmaht on 2,4 miljonit krooni.

20. juuli

Standard sõlmis EMVga lepingu Tallinna lennu- jaama reisiterminali sisustamiseks, lepingu maht on ca 3,5 miljonit krooni.

Autor: Anu Tarvis

Hetkel kuum