Sirje Niitra • 30. august 1999 kell 22:00

Laubre nurjas Dekoltee pankroti

«Need on täiesti selged nõuded, mille kohta on arved olemas,» ütles Laubret esindav jurist Tarvo Lindma. Kahe eile lisandunud võlanõude järgi võlgneb ööklubi Laubre osalusega firmadele Muusikaklubide AS ja IS Muusikagrupp opereerimis- ja juhtimisteenuste eest kokku miljon krooni. Lauri Laubre ise omab kolmandikku pankrotistuva ASi Noxtun aktsiatest.

Noxtuni juhatuse esimees Toomas Saal ütles, et firma raamatupidamise dokumendid sellist võlgnevust ei näita. Tema hinnangul alustas Laubre uute avalduste esitamisega venitamistaktikat.

Laubre ütles eile, et soovib selgust, kellel on missugused õigused seoses Dekolteega. Ta lisas, et pole pankrotiprotsessi venimisest huvitatud. Saamata tasude hulgas on Laubre sõnul ka töötajate palgaraha ja kõik see on dokumentaalselt tõestatav.

ASi Noxtun ametlik esindaja Mati Merimaa teatas eile kohtus, et ei vaidle pankroti väljakuulutamisele vastu, sest firma 15 miljoni kroonine võlgnevus maksuametile on pikaajaline ja puuduvad võimalused selle tasumiseks. Ühtlasi taotles ta kohtult turvafirma ESS valve mahavõtmist, et klubi saaks jätkata majandustegevust. Nimetatud kohtutõkendiga soovis ajutine pankrotihaldur säilitada vara kuni pankroti väljakuulutamiseni. Enne seda oli Noxtuni suuromanik vahetanud klubi ustel lukud ja pannud vara valvama turvafirma Tammiskilp. Kohtu määruse kohaselt on Dekoltee vara seni Laubre vastutaval hoiul.

Merimaa ei näinud olukorras, kus omanike vahel puudub üksmeel, ööklubi pankrotist päästmiseks ühtki võimalust. Ta avaldas lootust, et pankroti kaudu saab klubi uue omaniku, kes on valmis sellesse investeerima. Dekolteele on andnud 8 miljonit krooni laenu Ühispank.

Saali sõnul on Dekoltee vara vastu huvi tundnud kaks meelelahutusgruppi: Atlantise (Urmas Past ja Juhan Kolk) ning Flamingo (Toomas Hage) omanikud. Pastiga oli ASi Noxtun suuromanikul Maailmakaubanduse Keskusel sõlmitud ka tingimuslik rendileping.

Hetkel kuum