Toomas Truuverk • 15. september 1999 kell 22:00

Norma kergitas börsi aktiivsust

Turuosalised jälgisid eile huviga, kuid suuremate ootusteta pankade augustikuu majandustulemuste avaldamist. Turg reageeris näitajatele oodatult rahulikult ja pangaaktsiate hindades märkimisväärset muutust ei toimunud.

Börsisüsteemi päevakäive kerkis liideraktsiate toel siiski keskmisest kõrgema 16,7 miljoni kroonini. Nii tehingute arvult kui käibelt oli enimkaubeldud Norma aktsia, andes 7,2 miljoni krooniga 43% börsi kogukäibest. Üle miljoni kroonist käivet näitasid veel Hansapanga, Telekomi ja Optiva Panga aktsia.

Norma aktsiale kindlustasid suure käibe ja palju tehinguid paar suuremat tehingukorraldust, mis päeva lõpus said järje kuue suure tehingu näol, milles kõigis vahetas omanikku rohkem kui 10 000 aktsiat. Kokku vahetas päevalõpu tehingutes omanikku 144 000 aktsiat koguväärtusega 6,18 miljonit krooni.

Cresco Väärtpaberite peadiiler Tõnu Vanajuur ütles BNSile Norma aktsaga eile juhtunut kommenteerides, et 43 krooni tasemel oli Norma aktsial väga tugev müüja, kuid turg neelas selle alla ja hind ei kukkunud.

Viimastel päevadel tugeva surve all olev Telekomi aktsia liikus eile hommikul kiiresti teisipäevaõhtuse Londoni börsi sulgemistasemeni 86 kroonil. Londoni börsi avanedes langes Telekomi aktsia veel 40 sendi võrra. Suuremat müügiaktiivsust sellel tasemel siiski enam tunda ei olnud ning aktsia hind rahunes. 85 krooni võib Telekomi puhul pidada teataval määral psühholoogiliseks tasemeks, sest selle hinnaga toimus kevadel aktsiate avalik müük. Londonis pärastlõunal Telekomi aktsiaga tehinguid ei tehtud ja aktsia sulgus õhtul 85,6 kroonil.

Põhinimekirja eilsele suurimale kukkujale (päevaga -3,07%) sai ilmselt saatuslikuks analüütikute tõdemus Optiva vähesest atraktiivsusest võimalike ostjate silmis. Avaldatud veidi alla miljoni kroonine kasum vaevalt investoreid kõigutas.

Hetkel kuum