Kristi Malmberg • 23. september 1999 kell 22:00

Preatoni Pank sai tegevusloa

Preatoni Panga tegevjuhi Ott Karolini sõnul võib uue panga tegevusala nimetada privaatpanganduseks. «Püüame pakkuda klientidele personaalset lähenemist, mitte niivõrd keskenduda arveldustele ja muule tavapärasele pangandustegevusele,» lausus ta.

Pangajuhi hinnangul peaks nende klient olema normaalse stabiilse sissetulekuga inimene. Kuna pank pakub personaalset lähenemist, püütakse Karolini väitel tulevastes kliendiks pürgijates näha ka potentsiaali ükskord saada normaalset stabiilset sissetulekut.

Hansapanga eluasemelaenu tootejuht Kersti Arro ütles, et oluliselt Preatoni Pank laenuturgu ei mõjuta. «Kui seal on sama head intressid kui Pro Kapitalil, siis võib-olla mõne kliendi võtab ära,» lisas Arro.

Preatonile kuuluv Pro Kapital pakub juunist alates oma kinnisvaraarendusprojektides korteri ostjatele 6% laenu 25 aastaks.

Karolin väitis, et ei tasu tõmmata paralleele Pro Kapitali ja panga vahel. «Laenutingimused tulevad meil sarnased teiste pankade pakutavaga ja me ei hakka eelistama Pro Kapitali kliente,» kinnitas Karolin. Ta ei soovinud veel avalikustada laenutingimusi.

Arro väitel ei kavatse Hansapank lähiajal laenuintressi alandada, kuna turuolukord seda ei nõua.

Preatoni Pank esitas keskpangale taotluse tegevusloa saamiseks tänavu märtsis. Eesti Panga avalike suhete juhi Andrus Kuusmanni kinnitusel on asutatava krediidiasutuse aktsiakapital täielikult keskpangas asuvale kontole makstud.

Panga aktsiakapital on 100 mln krooni. 51 protsenti aktsiatest kuulub Preatonile ja ülejäänu müüakse Itaalia investoritele.

«Pangainspektsioon ei tuvastanud pika ja põhjaliku kontrolli käigus Preatoni Panga asutajate poolt esitatud dokumentide mittevastavust Eesti seadustega,» märkis Kuusmann. «Seega polnud Eesti Panga nõukogul põhjust tegevusloa väljaandmisest keelduda.»

Tegevusluba vormistatakse kümne päeva jooksul. Karolini sõnul käivitub Preatoni Pank veidi rohkem kui kuu aja pärast, sest nii kaua võtab aega asjaajamine äriregistriga.

Preatoni Pank on kuues Eestis tegevusluba omav iseseisev krediidiasutus.

Uuel pangal on endises Tallinna Panga peahoones kasutada ligikaudu 350 ruutmeetrit ning esialgu on pangas paarkümmend töötajat.

Hetkel kuum