27. september 1999 kell 22:00

Reklaamimaks võib saada kohasõltuvuse

Homme kinnitatava määruse järgi peab reklaami ruutmeetri eest maksma sõltuvalt piirkonnast 50 kuni 185 krooni, ütles abilinnapea Heigo Kaldra.

Praegu kehtib Tallinnas ühtlane maks, mis Kaldra sõnul ei ole ettevõtjate seisukohalt aus. Ta selgitas, et ühtemoodi maksavad nii väikese reklaamplakati panijad kui 100ruutmeetrise reklaamipinna omanikud sõltumata piirkonnast.

Reklaamimäärust on vaja Kaldra teatel muuta ka seetõttu, et selle kehtimise ajal on nii linna kui riigi tasandil mitmeid õigusakte ümber tehtud.

Tulenevalt tegeliku elu nõuetest on vaja kehtivat määrust kohendada, rääkis Kaldra.

Veel tahab linn suunata praegu linnaeelarvesse laekuva reklaamimaksu proportsionaalselt linnaosadele nii, et 40 protsenti laekub linnaeelarvesse ja 60 linnaosade omatuludesse. Sama põhimõte kehtib seni renditulude ja tänavakaubanduse tulude jagamisel.

Tallinna selle aasta eelarves on reklaami- ja kuulutusemaksu laekumiseks kavandatud 11 miljonit krooni, mis on maksutuludest keskmine tuluartikkel.

Kaheksa kuu kokkuvõttes oli reklaamimaksu laekunud 9 miljonit krooni, olles nii üks paremini laekuvaid tululiike Tallinna alalaekunud aastaeelarves.

Tallinna tänavuse eelarve maht on koos juulis kinnitatud lisaeelarvega 2,36 miljardit krooni. Volikogu menetluses on Tallinna negatiivne lisaeelarve, mis eelnõu järgi kärbib pealinna aastaeelarve mahtu 101,84 miljoni krooni võrra.

Autor: BNS

Hetkel kuum