29. september 1999 kell 22:00

Rahandusministeeriumi litsentsikomisjon arutab täna investeerimisfirmale Lõhmus, Haavel & Viisemann (LHV) fondivalitseja tegevusloa andmist.

Rahandusministeeriumi omandireformi ja väärtpaberituru osakonna juhataja Veiko Tali ütles kolmapäeval, et komisjoni istungi päevakorras on veel IC Trusti väärtpaberivahendaja tegevuslitsentsi pikendamine. Sisuliselt formaalne punkt on Tali sõnul EstIB Talinvest Varahalduse fondivalitseja tegevusloa tühistamine.

Komisjoni ettepanekute alusel teeb lõpliku otsuse nimetatud küsimustes rahandusminister, lisas Tali. BNS

Hansapanga intressitoodete diileri Maivi Hansoni sõnul on viimastel päevadel ilmnenud mõningane tehinguhuvi swap'i-turul, kuid rahaturu intressimäärasid pole see suutnud kõigutada.

«Tegemist oli mõnede kuni kuuekuuliste tehingutega Eesti rahaturu välisosaliste poolt, ilmselt oli selle taga mõni konkreetne kliendihuvi,» ütles Hanson.

Hansoni sõnul võib ostuhuviliste likviidsuse suurenemine olla seotud ka aktsiaturu langusega, kuna paljud on oma Eesti aktsiad ära müünud.

«Palju on olnud rahaturul just pikki positsioone, mis tähendab, et aktsiatest võetakse raha mõneks ajaks välja ja pannakse krooni deposiiti,» selgitas ta. «Samas on see ilmselt mööduv nähtus ja mingit mõju sellel intressimääradele ei ole.» Pankadevahelise rahaturu keskmised laenu- ja hoiuseintressid püsivad muutuseta viimased kümme päeva. BNS

Leedu valitsus andis Lietuvos Energijale loa kolmekuuliste litivõlakirjade emiteerimiseks 30 miljoni litises mahus.

Emissioonikorraldaja on Hermis Bankas. Asemajandusminister Gediminas Miskinis ütles, et ettevõte tahab lahendada võlakirjade abil käibekapitali probleemid. Valitsus andis Lietuvos Energiajale loa võtta Vilniaus Bankaselt 10 miljonit dollarit laenu.

Kolmeaastase laenu intress on 12 kuu LIBOR pluss kuus protsenti. BNS

Hetkel kuum